Pax americana [komentarz]

Czytaj dalej
Jacek Deptula

Pax americana [komentarz]

Jacek Deptula

Państwo Islamskie to bandycka organizacja składająca się zarówno z prymitywnych fanatyków, jak i wykształconych cyników werbujących samobójców.

Zamach w Manchesterze pokazał zbrodnicze oblicze religijnego szaleństwa. Ale jest i druga strona islamskiego medalu. To wpływ Zachodu, szczególnie USA, niszczący kraje arabskie. O tym bardzo mało się mówi, ale warto przytoczyć kilka liczb.

Międzynarodowe organizacje medyczne opublikowały raport o ofiarach prowadzonych przez USA wojen w Iraku, Afganistanie i Pakistanie po zamachach na WTC. Zginęło już ponad 1,3 mln ludzi! Niezależne agencje szacują, że w Iraku zginęło ok. miliona osób, 220 tys. w Afganistanie i 80 tys. w Pakistanie. I to bez ofiar z Jemenu, Somalii, Libii i Syrii zaatakowanych przez amerykańskie i sojusznicze armie.

Ale prawdziwą puszkę Pandory otworzył prezydent USA George W. Bush i żydowskie lobby na początku wieku. Bush kłamliwie i absurdalnie zapewniał, że USA niosą krajom islamskim... zachodnią demokrację! I ten durny argument Amerykanie powtarzali przez lata, także z pokojowym noblistą Barackiem Obamą. Nie wspomnieli natomiast, gdzie zniknęły miliardowe aktywa finansowe Iraku i Libii i kto położył łapę na bliskowschodniej ropie.

Oczywiście, terroryzm arabski nie zaczął się w XXI wieku, ale pod bliskowschodnią beczkę prochu zapalił lont Izrael, brutalnie mordując i wysiedlając Palestyńczyków z ich ziem po 1946 roku. A później kradnąc ich terytoria i budując na nich nielegalne żydowskie osiedla. Nie mówiąc o przejmowaniu całej Jerozolimy. Rezolucje ONZ sprzeciwiające się łamaniu przez Izrael prawa międzynarodowego blokowane są od dziesięcioleci przez USA.

A wojna w Syrii, która pochłonęła już blisko 350 tysięcy ofiar? To wynik rywalizacji USA z Rosją. Syria to ostatni już bastion Moskwy na Bliskim Wschodzie, z którego nie zrezygnuje. Nie usprawiedliwia to bandytów Państwa Islamskiego, ale warto pamiętać, kto zarabia miliardy dolarów na hasłach tzw. zachodniej cywilizacji.

Jacek Deptula

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.