Pedofile i gwałciciele - każdy może ich zobaczyć. Działa już ogólnodostępny internetowy rejestr przestępców seksualnych

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Joanna Krężelewska

Pedofile i gwałciciele - każdy może ich zobaczyć. Działa już ogólnodostępny internetowy rejestr przestępców seksualnych

Joanna Krężelewska

Czy w Twojej okolicy mieszka ktoś skazany za pedofilię? Teraz możesz to sprawdzić. Link do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym można znaleźć na stronie www.ms.gov.pl. Lista składa się z dwóch części.

Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło w internecie dane najgroźniejszych pedofilów i gwałcicieli. W ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym znalazły się imiona, nazwiska, daty urodzenia oraz fotografie 768 osób.

Można skorzystać z wyszukiwarki i sprawdzić jacy przestępcy seksualni pochodzą z naszego miasta lub odszukać ich po nazwisku. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.