Pendolino w Zabrzu: Express Intercity Premium zatrzyma w Zabrzu

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar/Polskapresse
Zbigniew Anioł

Pendolino w Zabrzu: Express Intercity Premium zatrzyma w Zabrzu

Zbigniew Anioł

Od grudnia w Zabrzu będzie zatrzymywać się pociąg Express Intercity Premium. Jak się dowiedzieliśmy PKP Intercity ma w planach, aby dwie pary Pendolino miały postoje w Zabrzu.


Pendolino w Zabrzu od grudnia

Do tej pory pewne było, że kursy Pendolino z Gdyni i Warszawy do Katowic zostaną przedłużone do Gliwic. Okazuje się, że najszybszy pociąg na polskich torach zatrzyma się również w Zabrzu.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, bo na pewno łatwiej i szybciej będzie można dojechać do Warszawy, a może i dalej na północ do Trójmiasta. Albowiem póki co nie wiadomo dokąd dokładnie pojedzie Pendolino z Zabrza. Prace nad rozkładem jazdy 2015/2016 trwają. 


Od grudnia nie będzie natomiast Expressu IC "Górnik", a więc obecnie jedynego dziennego połączenia Zabrza ze stolicą (jest jeszcze nocny pociąg TLK "Karkonosze"). Zostanie zastąpiony przez Pendolino. PKP IC ma w planach uruchomienie dwóch par pociągów z Zabrza do Warszawy, a może i dalej do Trójmiasta.
Nie wiadomo też ile będą kosztować bilety na Pendolino. Przypomnijmy, że najtańsze bilety promocji na trasie Katowice-Warszawa to 49 zł. Natomiast za przejazd EIC "Górnik" z Zabrza do Warszawy trzeba zapłacić 132 zł, a kupując wcześniej nieco ponad 90 zł.


W Zabrzu nie będą zatrzymywać się natomiast najnowsze pociągi PKP Intercity. Narodowy przewoźnik od grudnia wzbogaci swój tabor o 40 nowych pociągów. Po 20 Dartów, produkcji bydgoskiej fabryki PESA oraz 20 Flirtów 3, wyprodukowanych przez polsko-szwajcarskie konsorcjum Newag-Stadler. Przez kilka najbliższych lat na pewno nie przyjadą do Zabrza. Albowiem muszą jeździć na określonych trasach, zgłoszonych we wniosku o unijne dofinansowanie.

– Nie wykluczamy, ze po wygaśnięciu tego powiązania pociągi będą poruszać się po innych liniach – tłumaczy Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity.


*Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
*Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
*Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
*Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
*Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

Zbigniew Anioł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.