Pensje szybko rosną, niestety ceny żywności również

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Alicja Zboińska

Pensje szybko rosną, niestety ceny żywności również

Alicja Zboińska

Średnia pensja w woj. łódzkim to już 4.079 zł brutto. Tyle przeciętnie płaci się w sektorze przedsiębiorstw. Wielu jednak zarabia mniej.

Tak dobrych wieści z rynku pracy dawno nie było: w ciągu roku pensje wzrosły o 7,4 proc. Tak wyliczył Główny Urząd Statystyczny dla całego kraju. To dane za październik 2017 r. w porównaniu do października 2016 r. Dla poszczególnych województw dostępne są na razie dane z września. W woj. łódzkim średnia pensja w sektorze przedsiębiorstw wzrosła w ciągu 12 miesięcy o 7,2 proc. Trzeba jednak pamiętać o kilku czynnikach: to pensja uśredniona, ponadto w ciągu roku mocno też wzrosły ceny podstawowych artykułów spożywczych.

Który region jest liderem w wysokości zarobków? A gdzie zarabia się najmniej? Które miejsce w Polsce zajmuje Łódź pod względem zarobków? O tym w zamkniętej części artykułu

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.