Jakub Nowak

„Piątka” w Nowej Soli doczeka się nowej sali

Sp nr 5 w Nowej Soli Fot. Google Street View Sp nr 5 w Nowej Soli
Jakub Nowak

273 tys. zł kosztować będzie remont korytarzy i sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowej Soli. To największa „oświatowa” inwestycja w tym roku.

Nowy rok to także nowe inwestycje w nowosolskich placówkach oświatowych. Największa z nich szykuje się w Szkole Podstawowej nr 5 na Starym Żabnie, gdzie na kompleksowy remont sali gimnastycznej oraz modernizację ciągów komunikacyjnych, zagospodarowano w miejskim budżecie 273 tys. zł.

- Wiosną rozpoczniemy przygotowania do rozpisania przetargu, a same prace zostaną zaplanowane w okresie wakacji - opisuje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. - Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i w nowym roku szkolnym uczniowie „piątki” zajęcia z wuefu będą mogli odbywać w zdecydowanie lepszych warunkach - dodaje.

Z innych inwestycji warto zaznaczyć także planowane ocieplenie dachu w Szkole Podstawowej nr 1. Na ten cel zagospodarowano w sumie 92 tys. zł w budżecie.

Kolejna duża kwota zapisana na szeroko rozumianą oświatę to 89 tys. zł, które przeznaczone zostaną na zakup odpowiedniego sprzętu do kuchni oraz na place zabaw w przedszkolach.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.