Pięć kulturalnych wydarzeń kluczowych wesprze miasto. Aż trzy przygarnia opera

Czytaj dalej
Fot. Jerzy Doroszkiewicz
Jerzy Doroszkiewicz

Pięć kulturalnych wydarzeń kluczowych wesprze miasto. Aż trzy przygarnia opera

Jerzy Doroszkiewicz

Pięć kulturalnych wydarzeń kluczowych wesprze miasto. Aż trzy przygarnia opera. To festiwal literacki „Na pograniczu kultur”, Halfway Festival i koncerty muzyki ambient festiwalu Up To Date.

Do grona wydarzeń kluczowych dochodzą też festiwale lalkarskie Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich Lalka-nie-lalka i właśnie rozpoczynający się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych Metamorfozy Lalek. Zaskoczeniem okazała się wysoka pozycja festiwalu „Biała Czysta Kulturalna – rzeka dla mieszkańców”.

–Wokół tych wydarzeń będzie budowana marka miasta, ale też będą budowane wydarzenia, którymi będziemy się chcieli chwalić nie tylko na poziomie Białegostoku, ale szerzej, na poziomie Polski, a może Europy i świata – zapewniał podczas ogłoszenia wyników głosowania Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku odpowiedzialny za miejską kulturę. W projekcie budżetu miasta na 2020 rok zostaną zapisane środki na realizacje projektów kluczowych pozarządówek w wysokości 1 100 000 zł. Będzie ogłoszony konkurs i zwycięzcy będą musieli przedstawić szczegółowe plany imprez, wtedy dokona się ostateczny podział pieniędzy.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.