Pięć minut na film o naszym mieście

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Alicja Kalinowska

Pięć minut na film o naszym mieście

Alicja Kalinowska

W krótkich ujęciach mamy zachęcić turystów do zwiedzania Wąbrzeźna.

„Wąbrzeźno w 5 minut” - to nowy pomysł urzędników na promocję naszego miasta. A przede wszystkim konkurs, w którym każdy może wziąć udział. Wystarczy, że nakręci film telefonem komórkowym.

Skąd taki pomysł? Urzędnicy chcą, aby to mieszkańcy pokazali swoje miasto. Miejsca, które są dla nich wyjątkowe. Punkty, które są charakterystyczne i mówią o tożsamości Wąbrzeźna. W filmie powinny zostać uwzględnione m.in. zabytki, obiekty przyrodnicze, ciekawe miejsca, czyli wszystko to, co może zaciekawić, zauroczyć i przyciągnąć potencjalnego turystę.

- Telefonem posługuje się każdy z nas. Próbujemy nim kręcić filmy, bądź robić zdjęcia. Jest to urządzenie ogólnodostępne - mówi Anna Borowska, rzecznik prasowy wąbrzeskiego ratusza.

W konkursie może wziąć udział każdy: dzieci i dorośli, profesjonaliści i amatorzy. Zadaniem uczestników jest nagranie telefonem komórkowym filmu o naszym mieście. Jego czas nie może jednak przekroczyć 5 minut.

- Film powinien promować markę Wąbrzeźna - Przyjazne Wody - i przedstawiać to, co w mieście jest najciekawsze i charakterystyczne - informuje Anna Borowska. Czym będzie kierowała się komisja podczas oceniania nadesłanych prac? Przede wszystkim pomysłowością, techniką, wrażeniem artystycznym. Wybrane zostaną trzy najciekawsze filmy, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Przewidziane są również wyróżnienia.

Prace konkursowe - na płytach DVD - wraz z kartą zgłoszenia należy składać do 15 czerwca w sekretariacie Wąbrzeskiego Domu Kultury (ul. Wolności 47, 87-200 Wąbrzeźno). Dodatkowych informacji można zasięgnąć pod nr tel. 56/ 688 17 27.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym zaplanowano na 24 lipca.

Alicja Kalinowska

Z "Gazetą Pomorską" jestem związana od 2004 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.