Pielęgniarkom potrzeba tlenu [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Michał Dyjuk
Hanka Sowińska

Pielęgniarkom potrzeba tlenu [komentarz]

Hanka Sowińska

Tak jak Jerzy Owsiak, ja również deklaruję poparcie dla personelu Centrum Zdrowia Dziecka, który strajkuje od wtorku.

Pielęgniarkom potrzeba tlenu [komentarz]
Filip Kowalkowski Hanka Sowińska, autorka komentarza.

Jest w tym pięknym kraju wiele niesprawiedliwości i wiele pokrzywdzonych grup zawodowych, a jedną z nich są na pewno pielęgniarki.


Wideo: Szefowa związku pielęgniarek w CZD: "Dostajemy SMS-y, że centrum zostanie zlikwidowane"

źródło: TVN24/x-news

W minionych dwóch dekadach „siostry” wiele razy podejmowały próbę walki o godną pracę i godne życie. Wystarczy przypomnieć „białe miasteczko” w Al. Ujazdowskich w 2007 r. i strajki głodowe. Niewiele pomogło. Rok wcześniej strajkowali lekarze i ustawę wedlowską (uchwalona 22 lipca) sobie wywalczyli. Pielęgniarek jest jak na lekarstwo (w naszym regionie na 1000 mieszkańców przypada 4,5 przedstawicielek tego zawodu). Średnia wieku taka, że same już wymagają pomocy medycznej. Zainicjowana w 2015 r. akcja „Ostatni dyżur” też okazała się mało skuteczna.

Więc trzymam kciuki, za Was, drogie Panie. A rzecznikowi praw dziecka radzę, by zajął się prawdziwymi problemami polskich dzieci.

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał \"strumieniem wieków\".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.