Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Magdalena Kuźmiuk

Pieniądze i biżuteria. Za awans, umowę o pracę, nagrodę. Szkoła to był folwark Barbary R.

Pieniądze i biżuteria. Za awans, umowę o pracę, nagrodę. Szkoła to był folwark Barbary R. Fot. sppmisbialystok.pl
Magdalena Kuźmiuk

742 zarzuty w akcie oskarżenia i aż 37 tomów akt. Tyle dowodów winy zgromadzili prokuratorzy przeciwko byłej dyrektorce Policealnej Szkoły nr 2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku Barbarze R. w trakcie trwającego ponad cztery lata śledztwa. Sprawa właśnie trafiła do sądu.

Ozdobna torebka w rękach wchodzącej do sekretariatu szkoły Moniki K. błyskawicznie przykuła wzrok dyrektorki Barbary R. To był styczeń 2010 roku. Zaintrygowana dyrektorka od razu poprosiła podwładną do swego gabinetu.

- Czy to dla mnie za ten etat, za te nadgodziny? - zapytała pracownicę, przenosząc wzrok na torebkę.

Monika K. była bardzo zdziwiona zachowaniem szefowej kiedy ta kazała jej usiąść, a sama zajęła miejsce po drugiej stronie biurka. Potem R. położyła dłonie na blacie i gestykulując, wskazała na ręce, szyję i uszy. Monika K. - jak po kilku latach powie śledczym - odebrała to jako żądanie biżuterii.

Kiedy pracownica wytłumaczyła Barbarze R., że w ozdobnej torebce są tylko indeksy słuchaczy, ta była wyraźnie zawiedziona. Nachyliła się nad biurkiem i rzekła: „Dwa tysiące”.

Oszołomiona Monika K. wyszła z gabinetu. Potem długo biła się z myślami, czy przekazać dyrektorce pieniądze. Obawiała się, że czy R. przedłuży jej umowę, jeśli ona nie spełni jej żądań.

Ostatecznie K. postanowiła nie przekazywać Barbarze R. żadnej gotówki. Od nowego roku szkolnego już nie pracowała w tej szkole. To ustalenia śledczych.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Magdalena Kuźmiuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.