Pierwsze stypendia już zostały wręczone

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Pluta

Pierwsze stypendia już zostały wręczone

Joanna Pluta

Wczoraj w bydgoskim ratuszu rozdano stypendia artystyczne warte 170 tys. złotych. Pieniądze pójdą głównie na wydawanie płyt i książek.

W sumie w tym roku miasto przeznaczy na dofinansowanie lokalnych artystów 510 tysięcy złotych, czyli dokładnie tyle samo, co w ubiegłym. Pierwsza część stypendiów właśnie została wręczona.

Do urzędu miasta wpłynęło 77 wniosków o wsparcie. Spośród nich komisja, w której znalazł się między innymi dr Marek Chamot, przedstawiciel Obywatelskiej Rady Kultury, wybrała 41 projektów. Najwyższa kwota stypendium to 7 tysięcy złotych, najniższa zaś 2,5 tysiąca złotych.

Wśród stypendystów znaleźli się między innymi Wojciech Drzążdzewski, który pieniądze dostał na organizację międzynarodowego turnieju gier bitewnych Warmachine&Hordes „Kuyavia Open” w Bydgoszczy (3 tys. zł.), Karol Sawicki na film dokumentalny „To ja Krzysztof” - o bydgoskim multiinstrumentaliście Krzysztofie Herdzinie (5 tys. zł) oraz Bartosz Klementowski na nagranie i wydanie płyty „Delirium Klemens” (4 tys. zł.).

W tym roku stypendia zostaną rozdane jeszcze dwukrotnie.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.