Pierwszy metr dobra już jest. Ale chcemy kolejny raz pobić rekord

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Agata Sawczenko

Pierwszy metr dobra już jest. Ale chcemy kolejny raz pobić rekord

Agata Sawczenko

Caritas zainaugurowała właśnie akcję Kilometry Dobra. Chodzi o pomoc podopiecznym ośrodka dla uzależnionej młodzieży Metanoia. Do akcji włączyć się może każdy.

Pierwsze do pomocy w tym roku były dzieciaki z Przedszkola Samorządowego nr 82. To tam właśnie wczoraj zainaugurowano akcję. Bo dzieciaki nie mają wątpliwości: trzeba pomagać. I tłumaczą, co to dla nich znaczy: - Na przykład jeśli jakaś osoba niewidoma nie wiedziałaby, gdzie jest chodnik i weszłaby na ulicę, to bym jej pomógł - mówi sześcioletni Mateusz.

Jednak teraz ta pomoc będzie wyglądała nieco inaczej. W przedszkolnych salach staną puszki z logo Kilometrów Dobra. - To dobry moment do uczenia dzieci otwartości, empatii, chęci niesienia pomocy innym. Tłumaczę im, że warto pomagać, nawet jeśli nikt nas o to nie prosi albo nie znamy tej osoby, której oferujemy pomoc - mówi Anna Siemieniuk, wychowawczyni przedszkolaków.

A dzieciaki już to zapowiedziały! Od czasu do czasu zrezygnują ze słodyczy albo poproszą rodziców o drobną zapłatę za pomoc w jakichś czynnościach, a pieniądze wrzucą do puszki.

- Bo chodzi o to, by tych złotówek było jak najwięcej - mówi Mateusz. A jego koleżanka Ula dodaje: - To po to, by pomagać biednej młodzieży.

Bo właśnie na pomoc Metanoi zbierane są w tym roku pieniądze w Kilometrach Dobra. Zresztą już po raz trzeci. Dwa lata temu na pomoc dla ośrodka w ten sposób uzbierano 217 tys. zł, a w ubiegłym roku - 274 tys. zł.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.