Pierwszy raz mamy głos

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Pierwszy raz mamy głos

Tomasz Maleta

Trzeba było dopiero wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, by Podlasianie mogli wypowiedzieć się w sprawie lotniska regionalnego.

Przez ostatnią dekadę sprawą zajmowali się wyłącznie politycy i samorządowcy. I to w taki sposób, że uziemili temat dosłownie na amen. A przecież mieli w rękach wszelkie atuty: ogromne pieniądze podarowane z Brukseli i wyłączne decydowanie o nich. Tymczasem wieloletnie turbulencje z lotniskiem przypominały ćwiczenia w symulatorze, którym kieruje autopilot. A dwaj piloci, zamiast wspólnie doprowadzić do szczęśliwego lądowania, bronią się przed przejęciem sterów. I tak ten niekończący się lot trwał kilkanaście lat. Teraz niespodziewanie zatoczył drugi krąg.

15 stycznia Podlasianie dadzą odpowiedzieć, czy chcą lotniska regionalnego. Być może to jedyna okazja, by w tej sprawie zabrać głos w sposób powszechny. Dlatego przez ten czas będziemy na naszych łamach zachęcać do głosowania. Zaprezentujemy imienne opinie zarówno zwykłych mieszkańców regionu, jak i tych ze świecznika. Osób, które wezmą udział w głosowaniu, jak i tych, które zostaną w domu. Zwolenników, jak i przeciwników budowy portu regionalnego. Ich przedstawicieli zaprosimy do debaty, preferencje referendalne mieszkańców regionu sprawdzimy w ogólnopodlaskim sondażu.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.