Pierwszy raz mamy głos

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Maleta

Pierwszy raz mamy głos

Tomasz Maleta

Trzeba było dopiero wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, by Podlasianie mogli wypowiedzieć się w sprawie lotniska regionalnego.

Przez ostatnią dekadę sprawą zajmowali się wyłącznie politycy i samorządowcy. I to w taki sposób, że uziemili temat dosłownie na amen. A przecież mieli w rękach wszelkie atuty: ogromne pieniądze podarowane z Brukseli i wyłączne decydowanie o nich. Tymczasem wieloletnie turbulencje z lotniskiem przypominały ćwiczenia w symulatorze, którym kieruje autopilot. A dwaj piloci, zamiast wspólnie doprowadzić do szczęśliwego lądowania, bronią się przed przejęciem sterów. I tak ten niekończący się lot trwał kilkanaście lat. Teraz niespodziewanie zatoczył drugi krąg.

15 stycznia Podlasianie dadzą odpowiedzieć, czy chcą lotniska regionalnego. Być może to jedyna okazja, by w tej sprawie zabrać głos w sposób powszechny. Dlatego przez ten czas będziemy na naszych łamach zachęcać do głosowania. Zaprezentujemy imienne opinie zarówno zwykłych mieszkańców regionu, jak i tych ze świecznika. Osób, które wezmą udział w głosowaniu, jak i tych, które zostaną w domu. Zwolenników, jak i przeciwników budowy portu regionalnego. Ich przedstawicieli zaprosimy do debaty, preferencje referendalne mieszkańców regionu sprawdzimy w ogólnopodlaskim sondażu.

Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.