PiS przerywa milczenie w sprawie Henryka Dębowskiego

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina, [email protected]

PiS przerywa milczenie w sprawie Henryka Dębowskiego

Marta Gawina, [email protected]

Aż trzy tygodnie zajęło partii dominującej oficjalne potwierdzenie tego, o czym wszyscy już wiedzieli. Klub PiS w Radzie Miasta Białystok ma nowego przewodniczącego. To radny Henryk Dębowski. Zastąpił Mariusza Gromkę, który od ponad dwóch lat jest też przewodniczącym Rady Miasta Białystok.

Wybory nowego szefa klubu zostały przeprowadzone 23 kwietnia. Informowaliśmy wtedy o ich wynikach. Henryk Dębowski wygrał stanowisko rezultatem 9:6. Jednak dopiero w czwartek trafił do mediów oficjalny komunikat w tej sprawie. Podpisał się pod nim poseł Krzysztof Jurgiel, szef podlaskich struktur PiS.

– Zmiany te mają na celu zintensyfikowanie działań Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Białystok w związku z przygotowaniami do wyborów samorządowych – informuje poseł Krzysztof Jurgiel.

– Obecnie jesteśmy na etapie opracowywania programu wyborczego, który chcielibyśmy dostosować do potrzeb mieszkańców Białegostoku. Będziemy organizowali spotkania z mieszkańcami, żeby dowiedzieć się, czego ludzie od nas oczekują – zapowiada Henryk Dębowski, nowy przewodniczący klubu PiS.

Jego szefowanie było widać już od kilku tygodni. Organizował konferencje prasowe, przedstawiał stanowisko PiS na nadzwyczajnej sesji rady miasta w sprawie poborów prezydenta. Jednocześnie unikał przedstawiania siebie jako przewodniczącego. Po co więc były te tajemnice?

– Do momentu wyboru prezydium klubu nie chcieliśmy informować opinii publicznej o personalnych zmianach. Ale w związku z tym, że pewne informacje zaczęły się pojawiać w mediach, postanowiliśmy już teraz ogłosić komunikat o wyborze szefa klubu. To wszystko – wyjaśnia Henryk Dębowski.

Zapewnia, że zmiany w klubie Prawa i Sprawiedliwości nie są niczym nadzwyczajnym. Podobne zapewnienie słyszymy z usta Mariusza Gromki.

– Kiedy tylko zostałem przewodniczącym rady miasta, było wiadomo, że klub będzie musiał wybrać nowe władze. Ja tylko pełniłem obowiązki szefa klubu. Faktycznie trochę to trwało, ale nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Z nowym przewodniczym klubu jak najbardziej będę współpracował – zapewnia Mariusz Gromko.

Nieoficjalne informacje są jednak takie, że wpływ na zmianę przewodniczącego klubu miał przede wszystkim poseł Krzysztof Jurgiel. Henryk Dębowski uważany jest za człowieka prezesa Zarządu Okręgowego partii. Jaki będzie klub PiS pod nowym przewodnictwem? – Chcemy przede wszystkim działać prospołecznie – podkreśla Henryk Dębowski.

Dodaje, że klub PiS przygotowuje wiele projektów uchwał, a o ich tematyce dowiemy się już wkrótce. Jednocześnie zapewnia, że jest gotowy współpracować ze wszystkimi klubami w radzie miasta i prezydentem Białegostoku dla dobra mieszkańców.

– Jestem gotowy do rozmów z przewodniczącymi kubów oraz władzami miasta, ale te rozmowy muszą być skoncentrowane na sprawach, które będą służyły mieszkańcom, a nie interesom poszczególnych grup politycznych. Niekiedy te interesy mogą być zbieżne, ale zawsze na pierwszym miejscu, co chciałbym szczególnie podkreślić, stawiamy na interes mieszkańców Białegostoku – dodaje Henryk Dębowski.

Marta Gawina, [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.