PKP Intercity pomija mieszkańców Grudziądza

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Łukasz [email protected]

PKP Intercity pomija mieszkańców Grudziądza

Łukasz [email protected]

Pasażerowie chcą połączenia ze stolicą... i podpisują w tej sprawie petycję do przewoźnika PKP Intercity. - Nie planujemy takiego połączenia - odpowiadają na kolei.

Petycja jest dostępna w formie elektronicznej na stronie internetowej www.petycjeonline.com. Do godz. 16 wczoraj podpisało ją ponad 260 osób.

„(...) Zwracamy się z prośbą o podjęcie konkretnych działań w sprawie przywrócenia połączeń dalekobieżnych na trasie Warszawa-Szczecinek-Kołobrzeg przez powiaty: brodnicki i grudziądzki. Dla mieszkańców Grudziądza, powiatu grudziądzkiego, Mełna oraz powiatu brodnickiego niezrozumiałym jest fakt zupełnego pomijania przez PKP InterCity mieszkańców miast i miejscowości położonych przy linii kolejowej 208 mimo istnienia potencjału przewozowego” - piszą autorzy petycji Maciej Głowicki i Sławomir Raflewski. Zauważają, że na przełomie 2008 i 2009 r. mieszkańcy obu powiatów stracili wygodne połączenie ze stolicą. - „W naszej ocenie niedopuszczalnym jest fakt, że od 7 lat pasażerowie chcący udać się w kierunku Warszawy muszą przesiadać się w Jabłonowie Pomorskim, Iławie lub Toruniu, a pasażerowie jadący w kierunku Chojnic i Szczecinka w Bydgoszczy i Chojnicach. Nie było i nie będzie naszej zgody na odcinanie pasażerów od połączeń dalekobieżnych. W naszej i mieszkańców Jabłonowa Pom., Mełna, Grudziądza, Lniana i Laskowic Pom. ocenie, działania ograniczające dostępność do połączeń dalekobieżnych przez nieuruchomienie połączenia całorocznego z Warszawy do Kołobrzegu są nieuzasadnione i nieracjonalne, dlatego apelujemy o pozytywne rozpatrzenie sprawy” - czytamy w petycji.

Czy pomysł uda się zrealizować?

- Obecnie nie planujemy uruchomienia nowego połączenia na linii przez Grudziądz - odpowiada Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity. - Z naszej analizy wynika, że połączenie uruchomione komercyjnie nie cieszyłoby się zainteresowaniem ze strony pasażerów.

Łukasz Ernestowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.