Plan dla województwa wbrew interesom Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Sławomir Bobbe

Plan dla województwa wbrew interesom Bydgoszczy

Sławomir Bobbe

Dziś Sejmik województwa ma zająć się planem zagospodarowania przestrzennego regionu. Niektóre jego zapisy wprost godzą w interesy Bydgoszczy. Czy plan zostanie przegłosowany?

Jeden wpis w mediach społecznościowych Romana Jasiakiewicza, radnego województwa, podniósł temperaturę zawsze tlącego się sporu między Bydgoszczą a Toruniem. Tym razem poszło o prace nad przyjęciem planu zagospodarowania przestrzennego województwa.

- Dzisiaj /20.09 br/ na posiedzeniu komisji Polityki Regionalnej sejmiku zarząd województwa z wicemarszałkiem z Bydgoszczy przedłożył projekt uchwały o planie zagospodarowania przestrzennego województwa.

w dalszej części artykułu:

Zarzuty bydgoskich polityków odnośnie kontrowesyjnych zapisów w planie zagospodarowania przestrzennego regionu. Co o planie sądzą  Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, a jednocześnie  pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy do spraw utworzenia metropolii i Piotr Cyprys, prezes Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska?

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.