mm

Pluszaki i pieluchy dla małych pacjentów z oddziału pediatrii

- Liczba ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania - mówią Agnieszka Klukowska i Kaja Bartoszewska Fot. Mariusz Kapała - Liczba ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania - mówią Agnieszka Klukowska i Kaja Bartoszewska
mm

W czwartek, 27 października, małym pacjentom z zielonogórskiego szpitala zostały przekazane dary zebrane podczas akcji ,,Sprawmy dzieciom uśmiech”. Udało się zgromadzić nie tylko pluszaki i zabawki ale przede wszystkim niezbędne ubranka, ręczniki, pieluchy czy koce.

Ofiarowano także wanienki do kąpieli, przewijaki i wszystko to, co może przydać się dzieciom i ich rodzicom podczas pobytu w szpitalu. Inicjatorem całej akcji była fundacja Innowacyjny Klub Rodzica oraz mamy, które przebywały na oddziale i wymieniały spostrzeżenia na temat tego, czego tam brakuje. Wśród nich była Kaja Bartoszewska, mama, która jeszcze do wczoraj przebywała w zielonogórskim szpitalu.

- Zgłosiło się do nas naprawdę wiele osób, także dzieci, które chciały podzielić się swoimi zabawkami - mówi prezes fundacji Agnieszka Klukowska - Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dopiero podczas przekazywania darów dla maluchów w szpitalu dotarło do nas, jak jest ich dużo.

- Bez fundacji IKR, wsparcia Agnieszki, taka inicjatywa dla dzieci nie miałaby takiego rozmiaru - dodaje Kaja Bartoszewska - Jako mama, cieszę się, że akcja przyniosła takie efekty. Zebraliśmy dary, które naprawdę ułatwią rodzicom i dzieciom pobyt w szpitalu.
Podziękowania dla inicjatorek złożyła ordynator klinicznego oddziału pediatrii, dr lek. med. Kazimiera Kucharska - Barczyk - Jest to pierwsza taka akcja, która wyszła od pacjentów. Dziękuję w imieniu swoim, całego personelu, a przede wszystkim w imieniu dzieci, którym podarowałyście tyle serca.

Zbiórka darów prowadzona była w wielu placówkach m.in. w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym oraz w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych.

- Liczba ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania - mówią Agnieszka Klukowska i Kaja Bartoszewska
Mariusz Kapała - Liczba ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania - mówią Agnieszka Klukowska i Kaja Bartoszewska
mm

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.