Po cholerę nam europoseł? Komentarz Tomasza Malety

Czytaj dalej
Tomasz Maleta

Po cholerę nam europoseł? Komentarz Tomasza Malety

Tomasz Maleta

Kto powinien reprezentować nas w europarlamencie? Czy jest to fucha za zasługi, czy wypchnięcie swojego człowieka z kraju za wszelką cenę? W obu przypadkach przypomina to praktykę z PRL, gdy towarzysza, który zmęczył się partyjnym życiem lub zbytnio narozrabiał, albo też stawał się niewygodny dla nowej ekipy, wysyłano na placówkę do jednej z bratnich stolic. Czy teraz nie jest tak samo? Tyle że zmienił się kierunek desantowania. I to nie za rubel transferowy, a całkiem sowite euro.

Czy jednak głosowanie do europarlamentu nie jest na tyle ważne i prestiżowe, by reprezentowali nas ludzie spoza klanów politycznych? Bo być może im byłoby łatwiej kierować się interesami regionu, z którego zostali wybrani niż partyjną poprawnością.

O rozwiązanie obu tych dylematów pokusił się Jarosław Kaczyński na rzeszowskiej konwencji inaugurującej kampanię PiS do europarlamentu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.