Lidia Lemaniak

Po masakrze w Buczy Macron zwiesił rozmowy z Putinem. Nie wyklucza jednak dalszych rozmów w przyszłości

„Od czasu masakr, które zostały ujawnione w Buczy i innych miastach Ukrainy, wojna przybrała inny obrót, dlatego od tamtej pory nie rozmawiałem z nim Fot. kremlin.ru „Od czasu masakr, które zostały ujawnione w Buczy i innych miastach Ukrainy, wojna przybrała inny obrót, dlatego od tamtej pory nie rozmawiałem z nim bezpośrednio. Jednak nie wykluczam, że zrobię to w przyszłości” - powiedział Emmanuel Macron,
Lidia Lemaniak

Prezydent Francji Emmanuel Macron poinformował, że „dialog z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem utknął w martwym punkcie po ujawnieniu masowych zbrodni w Ukrainie”.

W wywiadzie dla telewizji France 5 Emmanuel Macron potwierdzi, że od czasu odkrycia masowych zbrodni w ukraińskiej Buczy jego dialog, prowadzony z Władimirem Putinem „utknął w martwym punkcie”.

– Od czasu masakr, które zostały ujawnione w Buczy i innych miastach Ukrainy, wojna przybrała inny obrót, dlatego od tamtej pory nie rozmawiałem z nim bezpośrednio. Jednak nie wykluczam, że zrobię to w przyszłości – powiedział.

Druga tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 kwietnia. Z najnowszego sondażu wynika, że w drugiej turze Emmanuel Marcon zdobędzie 56 proc. głosów. W drugiej turze wyborów Emmanuel Macron zmierzy się z liderką Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.

Lidia Lemaniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.