Po metodzie „na wnuczka” i „na policjanta” oszuści mają nowy sposób. Proponują darmowe szczeniaki

Czytaj dalej
Fot. Fot. 123rf
Radosław Dimitrow

Po metodzie „na wnuczka” i „na policjanta” oszuści mają nowy sposób. Proponują darmowe szczeniaki

Radosław Dimitrow

Po metodzie „na wnuczka” i „na policjanta” oszuści mają nowy sposób działania. Mieszkanka Krapkowic straciła blisko 500 złotych.

Oszuści publikują w internecie ogłoszenia o tym, że mają do oddania szczeniaki różnych ras. Na jeden z takich anonsów dotyczacy rasowych beagli zareagowała mieszkanka powiatu krapkowickiego. Z treści ogłoszenia wynikało, że pieski urodziły się we Francji i ktoś chce za darmo je przekazać.

Po skontaktowaniu się z ogłoszeniodawcą mieszkanka dowiedziała się, że będzie musiała zapłacić niecałe 500 złotych za transport piesków.

 • Policjanci ostrzegają, że w okresie świąteczno-noworocznym, kiedy ludzie szukają prezentów dla najbliższych, oszuści są szczególnie aktywni.
 • Chwytają się także coraz bardziej wymyślnych sposobów, żeby wyłudzić pieniądze.
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Radosław Dimitrow

Jako dziennikarz „Nowej Trybuny Opolskiej” i portalu nto.pl staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmuję się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Relacjonowałem już m.in. przejście tornada, powódź, liczne procesy sądowe, a także ujawniałem informacje niewygodne dla władz: przypadki mobbingu i nieprawidłowości w pracy urzędów. Uważam, że praca dziennikarza polega nie tylko na opisywaniu, ale także naprawianiu rzeczywistości, dlatego przy okazji klęsk żywiołowych niosłem pomoc poszkodowanym, a podczas epidemii koronawirusa organizowałem wsparcie dla służby medycznej.

Na co dzień szczególnie bliskie są mi sprawy mieszkańców powiatów strzeleckiego i krapkowickiego. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Moją pasją jest filmowanie. Od 2017 r. pełnię w redakcji funkcję wydawcy wideo oraz kieruję pracą studia nto tv, które działa w Opolu. Jestem twórcą programów telewizyjnych i dokumentalnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.