Paweł Gzyl

Po tym filmie mocno zatrzęsie się ziemia

Po tym filmie mocno zatrzęsie się ziemia
Paweł Gzyl

Nowy obraz Patryka Vegi - „Botoks” - będzie miał swoją premierę w 17 krajach świata. W polskich kinach zobaczymy go 29 września.

Najnowsze dzieło twórcy „Pitbulla” i „Służb specjalnych” - największych kinowych hitów nad Wisłą ostatnich lat - to film pokazujący bez taryfy ulgowej rodzimą służby zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem kobiecej perspektywy. Poza naszym krajem, „Botoks” obejrzą również widzowie w Chinach, Australii, Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Austrii, Szwecji, Norwegii i Danii.

- Zależało mi, żeby „Botoks”, podobnie jak „Pitbull”, był wierny rzeczywistości w każdym detalu. Spędziłem rok na rozmowach z kilkudziesięcioma lekarzami. Ich opowieści stały się budulcem dla scenariusza. Powstał porażający obraz, w którym pokazujemy ciemną stronę medycyny. Nie ma tu żadnej wymyślonej sceny. Wszystko jest zaczerpnięte z życia i skompilowane z prawdziwych historii. W trakcie zdjęć przed monitorem nieustannie siedziało kilku lekarzy, którzy cyzelowali wszystkie sceny - zapowiada Patryk Vega.

Miejscem akcji „Botoksu” jest szpital. W jego murach splatają się losy czterech kobiet.

Daniela pracę w służbie zdrowia zaczyna jako ratowniczka medyczna. Poddając się licznym zabiegom medycyny estetycznej, z brzydkiego kaczątka zmienia się w bezwzględną, odnoszącą sukcesy przedstawicielkę koncernu farmaceutycznego. Magda jest ginekologiem położnikiem. Swoją renomę zbudowała jako etatowa specjalistka od aborcji. Gdy sama zachodzi w ciążę, jej konflikt z ordynatorem wchodzi w dramatyczną fazę i zwierzchnictwo szpitala próbuje pozbawić ją pracy.

Poukładany świat cenionej chirurg - Patrycji rozsypuje się, gdy dowiaduje się o zdradzie męża. W rewanżu kobieta chce zdradzić męża z metroseksualnym Michałem.

Beata to lekarka SOR-u, która w wypadku motocyklowym traci narzeczonego. Kobieta uśmierza ból, uzależniając się od silnych leków opioidowych, które wykrada w szpitalu.

- Lekarze twierdzili, że nie ma współczesnego filmu, ani serialu, który byłby autentyczny i w prawdziwy sposób opowiadał o polskiej służbie zdrowia. Wszystko dlatego, że zawód lekarza i służba zdrowia owiane są pewną tajemnicą. To hermetyczne środowisko, które chroni samych siebie. My, jako zwykli śmiertelnicy, widzimy tylko fasadę, bo pewne informacje nie wyciekają na zewnątrz - dodaje Vega.

W rolach głównych zobaczymy cztery współczesne gwiazdy polskiego kina: Olgę Bołądź, Katarzynę Warnke, Marietę Żukowską i Agnieszkę Dygant. Partnerować im będą znani aktorzy: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński, Sebastian Fabijański i Janusz Chabior.
- Jestem przekonany, że kiedy ten film wejdzie do kin, nastąpi potężne trzęsienie ziemi i skończy się na debacie publicznej. Uważam, że każdy będzie w stanie skonfrontować się z tym filmem, bo wszyscy przecież chodzimy do lekarza i mieliśmy jakąś niemiłą przygodę z tym związaną - mówi Patryk Vega.

Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.