Bogumiła Rzeczkowska

Pobili na polu i pozostawili na pastwę losu

Pobili na polu i pozostawili na pastwę losu
Bogumiła Rzeczkowska

Dwaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez policję pod zarzutem śmiertelnego pobicia 49-letniego mieszkańca Cewic.

- W środę po południu dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony o znalezieniu w polu na terenie gminy Cewice zwłok 49-letniego mężczyzny, mieszkańca tej gminy - informuje biuro prasowe pomorskiej policji. - Ze zgłoszenia wynikało, że ciało znaleźli członkowie jego rodziny, którzy zaniepokojeni jego nieobecnością od niedzieli, rozpoczęli poszukiwania.

Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z Cewic oraz śledczy z Lęborka. Zabezpieczyli ślady i dowody, sporządzili dokumentację fotograficzną. Z opinii lekarza wynikało, że mężczyzna zmarł najprawdopodobniej wskutek pobicia.

- Policjanci wytypowali dwóch mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo i już po kilku godzinach zatrzymali jednego z nich. Okazało się, że jest to 18-letni mieszkaniec gminy Cewice. Do zatrzymania drugiego mężczyzny, 20-letniego mieszkańca gminy Czarna Dąbrówka, doszło jeszcze tego samego wieczora. Mężczyzna ten przebywał na terenie gospodarstwa rolnego w powiecie sławieńskim i został zatrzymany przez tamtejszych policjantów.

Według ustaleń, w niedzielę po południu w okolicach przystanku autobusowego w gminie Cewice, 49-latek najprawdopodobniej spożywał z tymi mężczyznami alkohol. Doszło do kłótni, podczas której pokrzywdzony został pobity i pozostawiony na polu, gdzie zmarł. W piątek podejrzanych przesłuchiwał prokurator. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.