Pochówek po nowemu, czyli prochy do morza?

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Matylda Witkowska

Pochówek po nowemu, czyli prochy do morza?

Matylda Witkowska

Trwają prace przy nowej ustawie o pochówkach. Niebawem rozpoczną się konsultacje społeczne. Projekt przewiduje m.in. rozsypywanie prochów i uproszczone sprowadzanie zwłok z zagranicy

Pochówek już nie tylko na cmentarzach - to główna nowość ustawy, nad którą pracuje Główny Inspektorat Sanitarny. Księża będą mogli być chowani w kościołach, a prochy świeckich rozsypywane w wyznaczonych miejscach na Bałtyku lub w cmentarnych ogrodach pamięci. Jeśli ustawa zostanie przyjęta, ogrody pamięci powstaną przy cmentarzach komunalnych. Kościół katolicki nie dopuszcza bowiem rozsypywania prochów.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.