Olga Krzyżyk

Pociągi PKP Intercity przejeżdżają przez stacje w Chorzowie Batorym. Na razie się nie zatrzymują

Z Chorzowa będzie można dojechać nawet nad morze Fot. Arc Z Chorzowa będzie można dojechać nawet nad morze
Olga Krzyżyk

Pociągi PKP Intercity przejeżdżają przez stacje w Batorym, ale na razie się nie zatrzymują. To ma się jednak zmienić. W grudniu ma zostać uruchomiony pilotażowy program postoju pociągów dalekobieżnych na stacji w Batorym.

Na stacji kolejowej w Chorzowie Batorym będą zatrzymywały się pociągi dalekobieżne. Spółka PKP Intercity w rozkładzie jazdy 2018/2019 uwzględnia wariant pilotażowy, postoju na stacji w Batorym.

Obecnie przez dworzec w Chorzowie Batorym przejeżdża około 20 par pociągów PKP Intercity. Te pociągi jednak tylko tamtędy przejeżdżają, bez rozkładowego postoju. Gdyby udało się to zmienić, wówczas z Chorzowa Batorego będzie można dotrzeć do wielu części kraju np. do Świnoujścia, Szczecina, Olsztyna, Rzeszowa, a nawet Lwowa. Jest na to szansa? jest i są konkrety. Pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Pilotażowy plan przejazdów miałby być w grudniu.

Na początku tego roku powstała grupa inicjatywna, której głównym celem jest przywrócenie postojów pociągów międzyregionalnych na dworcu w Chorzowie Batorym. Krzysztof Szulc, chorzowski radny RAŚ i inicjator tej akcji, wysłał w lutym pismo do spółki PKP Intercity w sprawie uwzględnienia stacji Chorzów Batory w sieciowym rozkładzie jazdy 2018/2019 dla pociągów kategorii TLK i IC.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.