Marek Jaszczyński

Pociągi pojadą w naszym regionie nawet 200 km/h. Podpisano umowę

Umowę podpisali (od lewej) Marek Kubera i Arnold Bresch z PKP Polskie Linie Kolejowe z Jakubem Sokolińskim, reprezentującym wykonawcę studium Fot. Andrzej Szkocki Umowę podpisali (od lewej) Marek Kubera i Arnold Bresch z PKP Polskie Linie Kolejowe z Jakubem Sokolińskim, reprezentującym wykonawcę studium
Marek Jaszczyński

O tym, czy to się uda ma odpowiedzieć studium wykonalności. W Szczecinie podpisano umowę na jego realizację za prawie 9 mln zł.

Studium ma być gotowe jesienią 2019 r. Realizacja prac na torach w latach 2020-2023. To projekt dotyczący kolejowej magistrali nadbałtyckiej na odcinku Słupsk - Szczecin Dąbie przez Koszalin - Stargard/Kołobrzeg - Goleniów.

Zakres wykonania dokumentacji jest szeroki, obejmuje m.in. linię kolejową nr 202 na odcinku Słupsk - Koszalin - Stargard oraz linię nr 402, łączącą Koszalin z Goleniowem przez Kołobrzeg, Gryfice i Nowogard.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.