Marcin Bereszczynski

Pociągi przewożą coraz więcej podróżnych, zwłaszcza w wakacje

Janusz Malinowski, prezes ŁKA szacuje, że do końca roku spółka przewiezie 5 mln osób. Dla porównania w ubiegłym roku ŁKA przewiozła 3,5 mln pasażeró Fot. Marcin Bereszczyński Janusz Malinowski, prezes ŁKA szacuje, że do końca roku spółka przewiezie 5 mln osób. Dla porównania w ubiegłym roku ŁKA przewiozła 3,5 mln pasażerów.
Marcin Bereszczynski

Rośnie frekwencja w pociągach, zwłaszcza wakacyjnych. Z danych Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że w sierpniu przewieziono 26,3 mln pasażerów. To blisko 5,5 proc. więcej niż w sierpniu ubiegłego roku. Średnia odległość przejazdu jednego pasażera wyniosła 83 km. To 1 km więcej niż w lipcu i 2 km więcej niż w sierpniu 2017 r.

Po ośmiu miesiącach liczba pasażerów w 2018 r. jest zbliżona do roku ubiegłego. Na taki wynik wpływ miały zwłaszcza miesiące letnie, w których w porównaniu z rokiem poprzednim więcej pasażerów skorzystało z transportu kolejowego. W ciągu ośmiu miesięcy przewieziono ponad 203 mln pasażerów, co oznacza spadek o 0,2%. Praca przewozowa była wyższa o 2,1 proc., a eksploatacyjna o 1,4 proc. - wylicza Urząd Transportu Kolejowego.

Przewoźnicy kolejowi chwalą się wakacyjnymi danymi dotyczącymi liczby pasażerów. Przewieziono łącznie 53 mln pasażerów. Z pociągów PKP Intercity skorzystało 13,5 mln pasażerów. Najczęściej jeździli między Krakowem i Warszawą (690 tys. osób) oraz Trójmiastem i Warszawą (600 tys. osób). Wielu podróżnych skorzystało również z innych dalekobieżnych pociągów łączących stolice regionów. Były to linie Kraków - Trójmiasto, Poznań - Wrocław i Poznań - Trójmiasto.

Jak popularne były pociągi podczas tegorocznych wakcji? Jak rozwija się Łódzka Kolej Aglomeracyjna?

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Bereszczynski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.