Pociągiem i kładką do Sanktuarium św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Tymczak
Piotr Tymczak

Pociągiem i kładką do Sanktuarium św. Jana Pawła II [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Tymczak

Pociągi już zatrzymują się na nowym przystanku kolejowym przy Sanktuarium św. Jana Pawła II. Krakowianie i pielgrzymi mogą korzystać też z kładki nad torami

To była bardzo ważna inwestycja. Dzięki przystankowi i kładce krakowianie i pielgrzymi z pociągu mogą przejść bezpośrednio do Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Autor: Piotr Tymczak

W ostatnich tygodniach budowlańcy walczyli z czasem, by zdążyć przed Światowymi Dniami Młodzieży. Udało się. W poniedziałek prowadzono jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, ale na przystanku zatrzymywały się już pociągi.

Otwarto także kładkę łączącą ten przystanek z sanktuarium, a z drugiej strony z rejonem Centrum Handlowego Zakopianka. Na kładkę z przystanku można się przedostać, idąc schodami albo jadąc windami. Bezpośrednio do sanktuarium pociągiem można dojechać z dworca PKP w Płaszowie.

Po zakończeniu ŚDM planowany jest II etap inwestycji (do 30 września br.). Wykonana zostanie kładka północna z dojściami i odwodnieniem.

Piotr Tymczak

W Dzienniku Polskim pracuję od ponad 20 lat. Piszę o sprawach miejskich związanych z Krakowem, polityce, gospodarce oraz o sporcie. Zajmuję się m.in. inwestycjami, komunikacją, samorządem. 


Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku moim marzeniem była praca w redakcji gazety. Spełniłem je przychodząc do redakcji Dziennika Polskiego i łącząc w niej pracę do działów miejskiego i sportowego.


Praca dziennikarska od lat zajmuje większość mojego czasu. W wolnych chwilach lubię czytać prasę i książki, oglądać mecze piłkarskie, spacerować po Krakowie, biegać i pływać. Interesuję się polityką, gospodarką, motoryzacją i sportem. Moim hobby jest moje ukochane miasto Kraków, jego historia i szukanie rozwiązań miejskich problemów, tak by wszytkim pod Wawelem żyło się lepiej. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.