Materiał informacyjny Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Podlaska Wojewódzka Komenda OHP

Podlaska Wojewódzka Komenda OHP
Materiał informacyjny Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Podlaska Wojewódzka Komenda OHP jest państwową jednostką budżetową wykonującą zadania państwa w zakresie zatrudnienia oraz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży, a także zadania w zakresie kształcenia i wychowania.

W zakresie zatrudnienia oraz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu Podlaska WK OHP:

Ochotnicze Hufce Pracy

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży

CEiPM jest jednostką podlegającą pod Podlaską Wojewódzką Komendę OHP w Białymstoku realizującą przedsięwzięcia z zakresu przeciwdziałania bezrobociu – w szczególności młodzieży na lokalnym rynku pracy, w zakresie świadczenia usług edukacyjnych oraz merytorycznego wsparcia jednostek OHP funkcjonujących na przypisanym terenie w zakresie problematyki rynku pracy.

Do zadań realizowanych przez CEiPM należy w szczególności:

Jednym z działań CEiPM jest pośrednictwo pracy skierowane dla młodzieży w wieku 15-25 lat.

W województwie podlaskim Centra Edukacji i Pracy Młodzieży znajdują się w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Z CEiPM współpracują Młodzieżowe Centra Kariery w Augustowie, Kolnie, Grajewie i Zambrowie.

Wszystkie oferty pracy stałej i krótkoterminowej pozyskane w ramach pośrednictwa pracy można znaleźć na stronie internetowej www.mbp.ohp.pl

Baza ofert pracy Pośrednictwo pracy

Oferty krajowe - http://www.mbp.ohp.pl/index.php/

Oprócz krajowego pośrednictwa pracy świadczymy usługi pośrednictwa pracy za granicą w ramach sieci EURES.

Baza ofert pracy Pośrednictwo pracy
Oferty zagraniczne - http://www.mbp.ohp.pl/index.php/zagran

EURES – europejskie pośrednictwo pracy

EURES pomaga osobom poszukującym pracy w znalezieniu zatrudnienia i pracodawcom w rekrutacji pracowników z całej Europy. Zasada swobodnego przepływu pracowników Unii Europejskiej jest uważana za jedno z najważniejszych praw obywateli UE.

Usługi EURES dla osób poszukujących pracy i pracodawców obejmują między innymi:

Dane teleadresowe do podmiotów uprawnionych do świadczenia usług sieci EURES znajdziesz na stronie internetowej:
www.stor.praca.gov.pl/portal/#/eures/podmiotyEures

Z doradcą EURES można skontaktować się bezpośrednio telefonicznie, e-mailowo lub na czacie w celu uzyskania pomocy w korzystaniu z portalu lub odpowiedzi na inne pytania.

Aby dowiedzieć się więcej o usługach EURES, można odwiedzić różne sekcje strony internetowej: http://www.eures.praca.gov.pl/ oraz Europejski Portal Mobilności Zawodowej: https://ec.europa.eu/eures/public/pl/homepage

Zapraszamy do odwiedzania profilu EURES OHP na Facebooku

Praca sezonowa z EURES: Kampania informacyjna wspierająca uczciwą rekrutację w Europie


Kampania informacyjna sieci EURES potrwa do końca października 2021 r.

Kształcenie i wychowanie

W zakresie kształcenia i wychowania Podlaska WK OHP prowadzi działania mające na celu:

ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ w wieku 15-18 lat do nauki zawodu
w OŚRODKU SZKOLENIA I WYCHOWANIA W WASILKOWIE

OSiW Wasilków

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, istniejący od roku 1995, jest jedyną tego typu placówką w strukturach OHP w województwie podlaskim. Służy wszechstronną pomocą młodzieży oferując możliwość uzupełnienia wykształcenia ogólnego i zawodowego w:

oraz zapewniając bezpłatne zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie, jak również opiekę wychowawczą, zawodowe kursy dokształcające, atrakcyjnie zorganizowany czas wolny, wycieczki, staże i obozy za granicą.

Szkolenia zawodowe (kucharz, krawiec, fryzjer, blacharz, murarz, sprzedawca) odbywają się we własnych, nowoczesnych warsztatach szkoleniowo-produkcyjnych lub w zakładach usługowych i handlowych w Białymstoku.

Do dyspozycji przez cały rok są pokoje gościnne 40 miejsc noclegowych w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienką, sala konferencyjna oraz aneks kuchenny do przygotowywania samodzielnych posiłków. Ośrodek dysponuje dużą świetlicą i salą gimnastyczną. W niewielkiej odległości położony jest zalew wodny z miejskim kąpieliskiem, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się miejski stadion sportowy.

Hufce Pracy

Jednostkami organizacyjnymi OHP o charakterze opiekuńczo-wychowawczym, podporządkowanymi Wojewódzkiej Komendzie OHP są hufce pracy. Zapewniają one młodzieży usługi z zakresu wychowania, resocjalizacji, profilaktyki oraz edukacji. W województwie podlaskim hufce pracy działają w Augustowie, Białymstoku, Grajewie, Kolnie, Łomży, Suwałkach i Zambrowie.

Własny biznes fryzjerki po zdobyciu zawodu z OHP w Augustowie

Materiał informacyjny Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.