Podlaskie Śniadanie Mistrzów 16.06.2018 przy Pałacu Branickich. Mistrzowskie śniadanie na trawie z kuchnią z całego świata

Czytaj dalej
Fot. Śniadanie Mistrzów
Agata Sawczenko

Podlaskie Śniadanie Mistrzów 16.06.2018 przy Pałacu Branickich. Mistrzowskie śniadanie na trawie z kuchnią z całego świata

Agata Sawczenko

Jak zawsze – godzina 10. Jak zawsze – ogrody Branickich. Przed nami pierwsze w tym roku Podlaskie Śniadanie Mistrzów. Pierwsze – bo tego lata takie śniadanie będziemy mogli zjeść aż trzy razy!

Najbliższe już w tę sobotę. Na amatorów dobrej kuchni i piknikowania w doborowym towarzystwie stosika i przedstawiciele podlaskich restauracji będą czekać w parku dolnym przy Pałacu Branickich (od ul. Legionowej). Impreza trwa od 10 do 16. – Chyba że wcześniej zabraknie smakołyków – uśmiecha się Joanna Kozłowska, organizatorka przedsięwzięcia.

Pierwsza edycja odbędzie się pod hasłem „Dookoła świata”. Restauratorzy w menu zaproponują przynajmniej jedno danie inspirowane kulinarnych tradycjami z różnych zakątków świata. Również producenci zaprezentują egzotyczne smakołyki.Wśród atrakcji na pewno warto wymienić degustacje kuchni narodowych przygotowaną przez Białostocki Korpus Konsularny i pokaz robienia pierekaczewnika w wykonaniu Dżennety Bogdanowicz z Tatarskiej Jurty. Podczas imprezy zbierane też będą pieniądze na odbudowę Tatarskiej Jurty, która spłonęła kilka tygodni temu. Nie zabraknie strefy chilloutu czy strefy przeznaczonej dla najmłodszych, gdzie rozwijające wyobraźnię gry i zabawy poprowadzi Pomysłowa Kredka. Już tradycyjnie pojawią się też wolontariusze ze Schroniska dla zwierząt w Białymstoku z psiakami gotowymi do adopcji.

Kolejne Śniadania – 21 lipca i 18 sierpnia.

ROZSMAKOWANI W KINIE 21 LIPCA
Druga edycja pod hasłem “Rozsmakowani w kinie” to kulinarna podróż do świata kina,
zrealizowana w dwóch odsłonach. Część dzienna to dania przygotowane przez
restauratorów, inspirowane kinematografią polską lub zagraniczną. Szefowie kuchni
przygotują potrawy z ich ulubionych filmów lub ukochane dania postaci filmowych. Park
rozbrzmi też muzyką filmową. Wieczorem zaś, ponownie spotkamy się w parku, na letnim
kinie plenerowym o tematyce kulinarnej.
Drugiej edycji będzie towarzyszył FESTIWAL KAWY zorganizowany wspólnie z Baristacją,, gdzie odbędą się pokazy, degustacje oraz prelekcje poświęcone kawie.

POMIDOR 18 SIERPNIA
Sponsorem tytularnym została marka ROLESKI. Sponsorów wybieraliśmy równie skrupulatnie jak wystawców. Zdecydowaliśmy się na Roleskiego, ponieważ ich ketchup jest produktem uczciwym, z odpowiedniej ilości pomidorów i bez zbędnych chemicznych dodatków. Jako jeden z niewielu na rynku, co odkryliśmy sprawdzając produkty innych kandydatów. Do tego wspaniale rozumieją ideę naszej imprezy i bardzo zaangażowali się w jej przygotowanie.
Sierpniowa, zamykająca sezon trzecia edycja będzie pod nieco abstrakcyjnym hasłem
“POMIDOR”. Koniec lata to czas, kiedy możemy cieszyć się pachnącymi, soczystymi
pomidorami. Chcemy podzielić się pasją do tego króla letnich warzyw, pokazać go w
odsłonie słodkiej i wytrawnej. Każdy z restauratorów przygotuje inną propozycję dania z
pomidorem w roli głównej. Park zdobią wizerunki pomidora w różnej postaci.
Wśród producentów nie zabraknie oczywiście plantatorów, z ofertą różnych gatunków.
Atrakcjami dodatkowymi będzie wyjątkowa strefa animacji dla dzieci przygotowana przez
naszego sponsora, darmowe wzniesienia balonem widokowym, również dzięki uprzejmości marki ROLESKI oraz pomidorowe warsztaty kulinarne prowadzone przez Larę Gessler.

WYSTAWCY 2018

Zobacz też wydarzenie na FB: Podlaskie Śniadanie Mistrzów

Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.