Jerzy Doroszkiewicz

Podlaskie Zbiory Cyfrowe. Sześć dekad podlaskiej kultury zapisane w internecie

Podlaskie Zbiory Cyfrowe. Sześć dekad podlaskiej kultury zapisane w internecie
Jerzy Doroszkiewicz

„Śluby panieńskie” zagrane w 1959 roku przez Młodzieżowy Zespół Teatralny Wojewódzkiego Domu Kultury, czy wizyta „Kurpi Zielonych” w 1964 roku na Białorusi. To wybrane spośród dwóch tysięcy zdjęć pamiątki działalności kulturalnej w regionie zarchiwizowane w internecie. Już działają Podlaskie Zbiory Cyfrowe.

Takich zapomnianych zdjęć na tej stronie internetowej, a właściwie cyfrowej platformie jest znacznie więcej. Do tego dawne plakaty, afisze, filmy z imprez i nagrania muzyczne. Ponad pół wieku przeleżały one w archiwum Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.