Pogoda sprawiła, że zostaliśmy teraz na lodzie. W Zielonej Górze

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Pogoda sprawiła, że zostaliśmy teraz na lodzie. W Zielonej Górze

Leszek Kalinowski

O lodzie, mrozie i zajęciach podczas zimowych ferii rozmawiamy z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robertem Jagiełowiczem.

W niedzielę można było pojeździć na łyżwach i to za darmo. W poniedziałek jednak lodowisko już zostało zamknięte. Kto zawinił?
Lodowisko było czynne testowo, w nocy spadł śnieg z deszczem i ono po prostu odpłynęło. Zawiniła pogoda. Miejmy nadzieję, że się poprawi. W najbliższych dniach i podczas ferii zimowych ma być już mroźnie.

Ile musi być na dworze stopni Celsjusza, by lodowisko mogło spokojnie funkcjonować?
Mówi się, że do 6 stopni Celsjusza można utrzymać taflę w należytym porządku. Pod warunkiem oczywiście, że nie pada deszcze czy śnieg. Lód musi być twardy, a wodę wylewa się go warstwami, jak jedna zamarznie, to dopiero można lać następną. Żeby nie wystawały żadne rurki. Nie możemy nikogo wpuścić na lód, gdy się on topi. Łatwo zrobić sobie krzywdę, a bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Poza tym co to za przyjemność jeździć w deszczu?

A na lodowisku przy Gimnazjum nr 6 przy ul. Chopina też się nie poślizgamy?
To nie nasze lodowisko, ale z tego, co wiem, będzie nieczynne. Zestarzało się... Zapraszamy więc do nas, choć kiedy, trudno dziś powiedzieć. Liczymy, że w najbliższych dniach.

Nie byłoby tych niespodzianek, gdybyśmy mieli zakryte lodowisko, tak jak w Gorzowie. I taki pomysł został zgłoszony do budżetu obywatelskiego....
... to prawda. Pamiętajmy jednak, że to droga inwestycja. W budżecie zgłoszono też samo zadaszenie lodowiska. Ono już by wiele pomogło i uniezależniło otwarcie lodowiska od pogody. To tańsze rozwiązanie, ale też kosztowne. Czas pokaże, w jakim kierunku będziemy rozbudowywać, czy zmieniać infrastrukturę sportową, która i tak w naszym mieście w porównaniu z innymi jest przecież bardzo dobra.

No tak, mamy nową halę lekkoatletyczną, tenisową... Ale wróćmy do lodowiska. W jakich godzinach będzie czynne.
Dostosujemy się do potrzeb. Myślę, że tak jak w zeszłym roku, czyli od 9.00 do 14.00. Potem będziemy musieli zrobić dwie godziny przerwy, żeby mogła pojeździć rolba i wyrównać powierzchnię tafli, by można było przeprowadzić inne prace porządkowe. Lodowisko bowiem musi być w idealnym stanie. Nie da się go prowadzić bez tej przerwy technicznej.

Jakie będą ceny biletów na miejskim lodowisku?
Pozostają na tym samym poziomie, co w poprzednich sezonach. Nic nie chcemy zmieniać.

Ceny biletów

Lodowisko przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Sulechowskiej czynne jest w zależności od pogody, od 9.00 do 21.00. Dzieci i młodzież szkolna za wejście 45-minutowe zapłacą 2 zł, dorośli - 4 zł. Karnet na 10 wejść kosztuje odpowiednio 25 i 35 zł. Na miejscu funkcjonować będzie wypożyczalnia łyżew, opłata jak w latach poprzednich - 3 zł. Przerwa techniczna trwa codziennie w godzinach 14.00 - 16.00.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.