Karina Obara

Połączyć tak różnych? Są tacy, którzy igrają ze zgodą Polaków

Opozycja pójście w marszu razem z narodowcami uznała za hańbiące dla Polski. Narodowcy się tym nie przejęli, a obóz rządzący ocenił, że opozycja nie Fot. Piotr Smoliński Opozycja pójście w marszu razem z narodowcami uznała za hańbiące dla Polski. Narodowcy się tym nie przejęli, a obóz rządzący ocenił, że opozycja nie chce jedności w tak ważnym dniu.
Karina Obara

Po wyborach samorządowych i świętowaniu 100-lecia odzyskania niepodległej Polski opozycja ocenia swoje położenie. Nie ma się z czego cieszyć, ale przecież może się zmienić. Czy to wystarczy, aby przekonać do siebie wyborców?

Pod adresem opozycji, ale też lewicy, pada wiele gorzkich słów: że toczą wojenki między sobą, albo że wciskają innym poglądy, na które ci nie są jeszcze gotowi - prawa mniejszości, akceptacja homoseksualistów - to wszystko później, bo teraz ludzie potrzebują zarabiać, a nie zastanawiać się nad „problemami sytych i bogatych”.

Zdaniem ekspertów rządy PiS mogą upaść pod ciężarem własnych sprzeczności. Dotyczy to wszystkich populistów. Jednak nie zmienia faktu, że będziemy kręcić się w kółko wymieniając władzę pomiędzy PO i PiS. Z tych dwóch sił nie powstanie w polskiej polityce żadna nowa jakość. 

Czy jest szansa na zmianę? Czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.