Połamane drzewa zostaną pocięte i sprzedane

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Połamane drzewa zostaną pocięte i sprzedane

Edward Mazurkow

Podczas ostatniej nawałnicy, która przeszła nad Łodzią, mogło zostać powalonych lub połamanych nawet kilka tysięcy drzew. Usuwaniem skutków wichury zajmuje się w mieście 11 firm wynajętych przez urząd miasta.

- Te, z którymi mamy podpisane umowy, zatrudniają też podwykonawców. W mieście bezpośrednio przy usuwaniu skutków nawałnicy pracuje 125 osób - informuje Marcin Masłowski, rzecznik prasowy łódzkiego magistratu.

Aby miasto zostało jak najszybciej uprzątnięte z wiatrołomów, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podjęła decyzję o uruchomieniu rezerwy kryzysowej z budżetu gminy. Efekty już widać. Z raportu Zarządu Zieleni Miejskiej wynika bowiem, że ze śródmieścia wywieziono już praktycznie wszystkie przewrócone czy połamane drzewa. Obecnie są one wywożone m.in. z parków Zaruskiego, Baden-Powella, 3 Maja, Piłsudskiego, Armii Łódź, Grabieński Las, Żeromskiego i Mickiewicza. W tym ostatnim udrożniono już alejki w kierunku północnym i wschodnim. Drewno jest cięte na kloce i przygotowywane do wywozu. Wciąż jednak bardzo trudna sytuacja jest w Lesie Łagiewnickim, gdzie podczas ubiegłotygodniowej nawałnicy moglo zostać powalonych nawet tysiąc drzew! Leśniczy Jacek Józwiak z Leśnictwa Miejskiego informuje, że wichura wyrwała z korzeniami m.in. dwustuleni dąb, który rósł koło siedziby leśnictwa (mieści się przy ul. Łagiewnickiej 305), a także potężną 120-letnią lipę. Ta rosła przy ul. Wycieczkowej koło kapliczek. Podczas wichury ucierpiało również wiele dorodnych dębów o dobrze rozwiniętych koronach, a także mnóstwo modrzewi, świerków, olch i brzóz. Sprzątaniem lasu i cięciem drewna na kloce zajmują się w Lesie Łagiewnickim trzy wynajęte firmy. Dysponują samochodami i przyczepami do przewozu drewna, traktorami ze specjalistycznym osprzętem, a także piłami spalinowymi i innym niezbędnym sprzętem.

Uprzątanie Lasu Łagiewnickiego z wiatrołomów może potrwać nawet do końca roku. Wywożone drewno jest składowane na terenie leśnictwa. Ma zostać sprzedane.

Edward Mazurkow

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.