Marzena Sutryk

Policja w Koszalinie. Mapa zagrożeń ma już rok

Tak wygląda aktualna interaktywna mapa zagrożeń dla Koszalina. Gdzie ją znaleźć? Pod adresem: http://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnos Fot. KMP Koszalin Tak wygląda aktualna interaktywna mapa zagrożeń dla Koszalina. Gdzie ją znaleźć? Pod adresem: http://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/prewencja-i-profilaktyk/mapy
Marzena Sutryk

Rok temu wprowadzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa zawiera informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie.

Za pomocą interaktywnej strony mieszkańcy mogą przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w ich okolicy. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie weryfikują te sygnały, a jeżeli przekazane informacje potwierdzają się, wówczas wprowadzone są do systemu i są widoczne na mapie. Takie rozwiązanie umożliwia uszczegółowienie informacji nie tylko dotyczących samego miasta lub powiatu, ale dzielnicy, ulicy czy nawet osiedla. - Dzięki niej mieszkańcy mogą na bieżąco reagować na zagrożenia i aktywnie współpracować z policją - mówi podkom. Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej komendy policji.

W artykule przeczytasz o:

* miejscach, które były rzadko oznaczane na mapie 

* które rejony były kontrolowane po interwencjach mieszkańców

* jakie informacje można znaleźć na mapie zagrożeń

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.