Marzena Sutryk

Policja w Koszalinie ostrzega: Alkohol, brak wyobraźni i można utonąć

Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas kąpieli w jeziorze, rzece, czy morzu Fot. KMP Koszalin Policja apeluje o zachowanie ostrożności podczas kąpieli w jeziorze, rzece, czy morzu
Marzena Sutryk

W ostatni dzień maja w całym kraju utonęło aż 10 osób! Wśród nich były też ofiary w województwie zachodniopomorskim. Policja apeluje o rozwagę nad wodą.

M. in. na niestrzeżonej części plaży miejskiej w Świnoujściu - Warszów doszło do utonięcia młodej kobiety, która pływała w morzu. W powiecie stargardzkim w miejscowości Krzemień na plaży niestrzeżonej w jeziorze topił się 9 - latek, który był pod opieką dorosłych.

- Przyczyn większości wypadków nad wodą należy upatrywać w nadmiernej brawurze osób zażywających kąpieli, często połączonej z alkoholem, słabym rozeznaniu zbiornika, braku umiejętności i nieodpowiednim przygotowaniu się do pływania, niestosowaniu indywidualnych środków ochrony, ale również w braku odpowiedniego nadzoru osób dorosłych nad nieletnimi - mówi Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej komendy policji.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.