Marzena Sutryk

Policja w Koszalinie podsumowała sezon. Był bardzo pracowity

To był niewątpliwie najgłośniejszy wypadek w tym sezonie - kierująca samochodem zagadała się,  i uderzając w rogatki przejechała przez tory na ul. Franciszkańskiej,tuż Fot. archiwum To był niewątpliwie najgłośniejszy wypadek w tym sezonie - kierująca samochodem zagadała się, i uderzając w rogatki przejechała przez tory na ul. Franciszkańskiej,tuż przed przejeżdżającym pociągiem
Marzena Sutryk

Dla funkcjonariuszy koszalińskiej drogówki miniony sezon letni był bardzo pracowity. Do tego na koniec przyczynili się do zatrzymania podejrzanego o zabójstwo Artura W. z Łodzi.

- Dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego sezon letni na terenie miasta i powiatu koszalińskiego był bardzo intensywny. Potwierdzają to statystyki oraz liczba przeprowadzonych kontroli - mówi Beata Gałka, rzeczniczka koszalińskiej komendy policji.

W lipcu i sierpniu, mimo nieustannych apeli i prowadzonych kontroli, policjanci zatrzymali 149 nietrzeźwych kierujących. Dane te dotyczą zarówno kierowców w stanie po użyciu alkoholu, jak również tych będących w stanie nietrzeźwości, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie jak i innych użytkowników dróg.

Policjanci zatrzymali m. in. 47-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję drogową mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto podczas sprawdzania w systemach policyjnych okazało się, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.W ręce policjantów wpadł też m. in. duet - koledzy, którzy zamieniali się miejscami podczas prowadzenia daewoo; na koniec okazało się, że i jeden i drugi był „w stanie wskazującym na spożycie”. 24-latek w chwili badania miał ponad promil alkoholu w organizmie, a 34-latek - prawie dwa promile.

Niestety, podczas sezonu letniego na drogach powiatu koszalińskiego doszło do 9 wypadków drogowych i 493 kolizji. We wspomnianych wypadkach zginęły dwie osoby. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie dwóch miesięcy na drogach miasta i powiatu ujawnili 3271 wykroczeń, z czego na 2551 kierujących nałożyli mandaty karne. Za brawurową jazdę ukaranych zostało 1250 kierowców, za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa - 369, a za nieprawidłowe wyprzedzanie - 217.

Za zły stan techniczny pojazdu zatrzymali łącznie 470 dowodów rejestracyjnych i 79 uprawnień do kierowania, w tym 27 za jazdę „50+” w terenie zabudowanym.M. in. 29-letniemu piratowi drogowemu, który nie zatrzymał się do kontroli, nie posiadał wymaganych uprawnień i zmusił policjantów do pościgu, grozi do 5 lat pozbawienia wolności i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mężczyzna poruszał się motocyklem bez aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.

I wypadek na przejeździe kolejowym na ul. Franciszkańskiej.

To tutaj w sierpniu, wieczorową porą, kierująca vw staranowała rogatki i przejechała przez tory tuż przed przejeżdżającym pociągiem. Kobieta miała ogromne szczęście - ani jej, ani współpasażerkom nic się nie stało.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.