Krzysztof Zając

Policjanci przebrani za dziennikarzy!!!

Policjanci przebrani   za dziennikarzy!!!
Krzysztof Zając

To zdjęcie z minionego weekendu może szokować: dwaj mężczyźni w koszulkach z napisem „FOTO” przewrócili na murawę boiska młodego mężczyznę, wykręcili mu ręce do tyłu i skuwali kajdankami.

Do incydentu doszło na meczu Ruchu Chorzów z Górnikiem Łęczna po tym, jak w drugiej połowie spotkania rzucono kilkadziesiąt rac, a niektórzy kibice wbiegli na boisko.

Zaskoczyło ich zapewne, że mężczyźni oznaczeni jako fotoreporterzy okazali się policjantami pod medialną przykrywką. Jako dziennikarz z jednej strony jestem dumny, że ten zawód ciągle uznawany jest za neutralny, a koledzy z mojej branży nawet w czasie największych awantur traktowani są jako neutralni, obiektywni, specjalnie chronieni obserwatorzy. Sam tego po wielokroć doświadczałem, wchodząc bezpiecznie w miejsca dla policji niedostępne.

Dlatego oburza mnie wykorzystywanie wiarygodności mediów do policyjnych interwencji. Bo gdy okaże się, że fałszywy dziennikarz nagle z torby wyciągnie, zamiast aparatu fotograficznego lub notesu, pałkę lub paralizator, to już naprawdę nikomu nie będzie można ufać.

Krzysztof Zając

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.