Policjanci z Żor brali łapówki od kierowców. Już 11 osób zatrzymanych w żorskiej komendzie policji

Czytaj dalej
Fot. Szymon Starnawski /Polska Press
Szymon Kamczyk

Policjanci z Żor brali łapówki od kierowców. Już 11 osób zatrzymanych w żorskiej komendzie policji

Szymon Kamczyk

Kolejne zatrzymania w żorskiej drogówce. Tym razem funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydziału w Katowicach zatrzymali kolejnych trzech funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego z Żor. Dwóm zatrzymanym przedstawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym, a wobec jednej osoby zarzut przekroczenia uprawnień.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich trzech zatrzymanych. Wątkiem, jaki jest również badany w postępowaniu jest użycie przemocy, pobicie jednego z pokrzywdzonych na terenie KMP w Żorach. W zakresie tego wątku prokuratura, z uwagi na dobro śledztwa, nie udziela żadnych informacji.

- Z obecnych ustaleń śledztwa wynika, że łapówki przyjmowane były nie tylko w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa, ale także udzielano łapówek w wyniku kierowania przez funkcjonariuszy Policji do sprawców wykroczeń drogowych żądań wręczenia takiej korzyści - informuje Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

- Ustalono bowiem, że od wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariusze policji uzależniali odstąpienie od zatrzymania dokumentu prawa jazdy kierującego. W tych sytuacjach sprawcy byli karani za rzeczywiście popełnione wykroczenia, natomiast przyjęcie korzyści majątkowej ukierunkowane było na to, aby funkcjonariusze Policji nie dokonali zatrzymania prawa jazdy kierującego.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Kamczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.