Policjanci z Żor nakarmili bezdomnych własnym sernikiem [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. KMP Żory
Bartosz Wojsa

Policjanci z Żor nakarmili bezdomnych własnym sernikiem [ZDJĘCIA]

Bartosz Wojsa

Z okazji wczorajszego Dnia Ludzi Bezdomnych żorscy policjanci postanowili odwiedzić bezdomnych. Podczas wizyty rozmawiali z nimi nie tylko o bezpieczeństwie w przestrzeni publicznej, ale także wysłuchali ich problemów związanych z codziennym życiem. Przygotowali dla nich również posiłek.

Wczoraj policjanci odwiedzili podopiecznych świetlicy działającej przy żorskiej noclegowi. Mundurowi zjawili się u bezdomnych z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych. Podczas wizyty rozmawiali z nimi nie tylko o bezpieczeństwie w przestrzeni publicznej, ale także wysłuchali ich problemów związanych z codziennym życiem.

- Obchody Dnia Ludzi Bezdomnych w Polsce zainaugurowano dokładnie 10 lat temu. Od tego czasu towarzyszą im różne akcje informacyjne i charytatywne. Wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problemy ludzi pozbawionych dachu nad głową. Można kogoś pozbawić dóbr majątkowych, jednak nie godności, szacunku czy człowieczeństwa - mówi Kamila Siedlarz z żorskiej komendy policji.

Mundurowi nie tylko złożyli bezdomnym wizytę, ale przygotowali dla nich również posiłek. Były m.in. własnoręcznie wykonany sernik na zimno, którym częstowała asp. szt. Kamila Siedlarz oraz zdobiona kawa serwowana przez sierż. szt. Łukasza Rzymanka.

- To sprawiło, że uczestnicy spotkania poczuli się wartościowi i docenieni oraz uwierzyli, że ich los zawsze może się odmienić - zapewnia asp. szt. Siedlarz.

Przy okazji wizyty funkcjonariusze wskazywali, jakie niebezpieczeństwa czyhają na bezdomnych w różnych sytuacjach i pytali o te sprawy, z którymi stykają się na co dzień. Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli im broszury informacyjne zawierające porady dotyczące bezpiecznych zachowań oraz instruowali, jak powinni postąpić w sytuacji zagrożenia.

- W spotkaniu, które pomógł zorganizować Sebastian Wtorek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach, wzięło udział kilkunastu bezdomnych mężczyzn oraz dzielnicowi: sierż.szt. Rafał Pauszek i st.sierż Wojciech Stępień - wyliczają żorscy policjanci.

*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Co za tragedia! Wybuch gazu zniszczył blok w Jaworznie. Czy to samobójstwo?
*Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
*Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.