Alicja Kucharska

Policjanci ze Świebodzina są najlepsi w Lubuskiem!

St. post. Patryk Karatucha i st. post. Eryk Wawrzynowicz pokonali 24 funkcjonariuszy i to oni będą reprezentować nasze województwo w zawodach na szczeblu Fot. KPP Świebodzin St. post. Patryk Karatucha i st. post. Eryk Wawrzynowicz pokonali 24 funkcjonariuszy i to oni będą reprezentować nasze województwo w zawodach na szczeblu ogólnopolskim.
Alicja Kucharska

To oni będą reprezentować lubuskie na szczeblu krajowym!

W szranki stanęło 26 policjantów z komend całego województwa. Czekał na nich test wiedzy, sprawdzian umiejętności strzelania oraz tor przeszkód. Finał XIII Wojewódzkich Zawodów Policjantów Prewencji, czyli Turniej Par Patrolowych „Patrol roku” zakończył się pomyślnie dla świebodzińskich policjantów. St. post. Patryk Karatucha i st. post. Eryk Wawrzynowicz pokonali 24 funkcjonariuszy i to oni będą reprezentować nasze województwo w zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

- Służba patrolowa wymaga od policjantów dobrej znajomości wielu przepisów, wysokiego poziomu sprawności fizycznej, a przede wszystkim umiejętności rozwiązywania spornych interwencji. To od ich szybkiej i skutecznej reakcji zależą niejednokrotnie zdrowie czy życie – komentuje asp. Łukasz Szymański, oficer prasowy KPP Świebodzin.

Wiedzę i umiejętności sprawdzano w Turnieju Par Patrolowych, pn. „Patrol Roku”. Tym razem zwody odbyły się w świebodzińskiej komendzie. Naszą jednostkę reprezentowali funkcjonariusze, którzy najlepiej przeszli eliminacje powiatowe. Test sprawdzający dla wszystkich funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego miał miejsce w maju. Nie było przygotowań do czerwcowych zawodów, gdyż zgodnie z regulaminem, nie może takich być. – Z pewnością pomogły nam szkolenia, które organizowane są cyklicznie, co kwartał. O sprawność fizyczną i kondycję dbamy we własnym zakresie. Biegamy, chodzimy na siłownię. W czasie wolnym trenowaliśmy pod okiem kolegów starszych służbą, którzy wskazywali nad czym powinniśmy popracować – wyjaśnia st. post. Eryk Wawrzynowicz i st. post. Patryk Karatucha.

Miejscowi policjanci byli jednymi z policjantów najmłodszych służbą. Spodziewali się, że wygrają z bardziej doświadczonymi? – Czuliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani, jednak nigdy nie należy lekceważyć przeciwnika, gdyż nie wie się, na jakich rywali się natrafi. Na pewno wygrana daje satysfakcję i poczucie, że wysiłek i trud procentują – podkreślają.

Test wiedzy obejmował zagadnienia z różnych dziedzin. Przeróżne ustawy, przepisy, znajomość pierwszej pomocy. Test napisali najlepiej, w strzelaniu również byli bezkonkurencyjni. Po pokonaniu toru przeszkód uzyskali trzeci najlepszy czas. – Myślę, że najtrudniejsze było strzelanie. W tym przypadku liczy się precyzja, a stres ma wpływ na celność – wyjaśnił E. Wawrzynowicz.
W torze przeszkód policjanci mieli do pokonania 200 metrowy odcinek. Przeskoki, slalomy, ścianki – wszystko w pełnym umundurowaniu i ze sprzętem.

We wrześniu odbędzie się finał na szczeblu ogólnopolskim. Lubuskie, obok świebodzińskich policjantów, reprezentować będzie SPPP w Gorzowie Wlkp.

Należy podkreślić, że to nie pierwszy sukces tej rangi. Również w 2013 roku województwo lubuskie reprezentowała para patrolowa z KPP Świebodzin.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.