Politycy Prawa i Sprawiedliwości boją się konfrontacji ze mną. Rozmowa z prezydentem Rafałem Bruskim

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Politycy Prawa i Sprawiedliwości boją się konfrontacji ze mną. Rozmowa z prezydentem Rafałem Bruskim

Sławomir Bobbe

O polityce, koalicji, samorządzie, miejskich inwestycjach i problemach Bydgoszczy rozmawiamy z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

Obawia się Pan o swojej zdrowie? Ostatnio wiele mówi się wiele o atakach na Pana, niektóre media użyły nawet słowa „zamach”...

To nie seria zamachów, ale zdarzenia które miały miejsce, a nie powinny się zdarzyć. Widocznie jest to wpisane w funkcję którą pełnię. Bardziej niż na mnie odbija się to na mojej rodzinie, żonie i córce. Widzę, że one to zdecydowanie bardziej przeżywają. Nie czuję zagrożenia wprost, ale różne rzeczy mogą się zdarzyć w każdej chwili, bo na rzucanie w okna kamieniem czy wsadzenie wkrętów w opony ktoś musiał chcieć poświęcić swój czas. Zgłosiłem to na policję, zdając sobie sprawę, że znalezienie sprawców nie będzie łatwe.

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu wyborczego. Wiadomo, że nie będzie pan już prezydentem dłużej niż dwie kadencje.

Kilka miesięcy temu argumentowano, że to niekonstytucyjne zmiany, bo ograniczają prawa obywateli. Generalnie jednak nie uważam, że dwukadencyjność to coś złego, tym bardziej, że nie wprowadzono zasady działania tego ograniczenia wstecz. Wolałbym jednak, żeby były to dwie sześcioletnie kadencje. Cztery lata nie wystarczą na realizacje dużych projektów. Na przykład ul. Grunwaldzka – od momentu gdy zapadła decyzja, że ją modernizujemy do czasu, gdy zostanie zbudowana minie 6 lat. To nie tylko budowa, ale przygotowanie raportu środowiskowego, projektu, inwentaryzacji, przetarg i sama budowa.

Przeczytaj dalszą część wywiadu.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Komentarze

9
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Babcia

Ludzie! Bruski nie jest idealny, ale trzeba na niego głosować, bo inaczej Bydgoszczą w 100% będą rządzić hieny z Torunia!

B. R. S.

p. bruski, jak tam "tfu"j TorByd??? Zadowolony z pełno wymiarowego lodowiska?...pewnie tak, w końcu pełne trybuny na meczu BKSu...ech człowieczku pełen pychy, a Asta i jej olimpijski rozmiar?
Z tymi twoimi inwestycjami to mógłbyś być preziem 40 km na południowy-wschód od MOJEGO MIASTA BYDGOSZCZY i klękać przed pewnym biznesmenem w sutannie i do buzi przyjmować...komunię (cytując pewnego klechę z CB.
NIGDY tobie bruski NIE WYBACZĘ, jak lansowałeś się z Tomkiem Gollobem przed wyborami, a dzisiaj dojechałeś Polonię i nawet nie jesteś w stanie wesprzeć MISTRZA!!! Cała Polska sportowa Tomka wspiera, a ty płaczesz o kamieniach w domu. Ja mam kamień w kranie i żyję...heh.
Gówno mnie obchodzą jakieś kamienie w twoich oknach i wkręty w oponach...
Na pisowskiego kandydata nie zagłosuję bo i tak będzie dostawał rozkazy z toruniewka i

aNtek

I tak żaden kaczysta nie dostanie Bydgoszczy

Wyborca

Wyborcy z Osowej Góry wręczą panu czerwone kartki przy najbliższych wyborach samorządowych. Wystawią panu rachunek , za to że przez 8 lat swojego urzędowania nie rozwiązał pan problemów z korkami na ul. Kolbego. Korki w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego na tej ulicy kończą się na wysokości Biedronki. I tak przez cały rok. Przejechanie odcinka 1500 m ul. Kolbego zabiera codziennie od 20 do 30 minut. Rocznie ok. 130 godz. Pana wyborcy z Osowej Góry tkwią w poranych korkach i przeklinają pana i pana nieudolność.
Pana wypowiedź dot. Dróg gruntowych świadczy o braku totalnego zrozumienia istoty sprawy. Obywatelom Miasta mieszkającym przy gruntówkach nie chodzi o to aby szybko dojechać do wiecznie zakorkowanej ul. Kolbego , ale o to aby nie żyć w okresie letnim w chmurach kurzu a w pozostałych porach roku brodzić w błocie i wodzie. Chodzi nam również o to aby nasze domy i samochody nie były wiecznie brudne o kurzu .
Jako Prezydent Miasta i mieszkaniec Osowej Góry Powinien pan się wstydzić, że przez 8 lat swojego panowania nie rozwiązał pan tak ważnych problemów dla mieszkańców tej dzielnicy.
Dobrze, że będzie przebudowana Grunwaldzka. Wielki plus dla pana. Ale brak rozwiązania dla ul. Kolbego spowoduje , że z tej przebudowy najbardziej ucieszą się mieszkańcy powiatu nakielskiego i kierowcy tranzytowi.
Mam nadzieję , że będą o tym pamiętali i zagłosują na pana osobę w czasie wyborów.
Ponieważ wyborcy z Osowej wystawią panu rachunek i sprawiedliwie ocenią pana za to co pan dla nich i ich rodzin zrobił przez 8 lat swojego panowania.
Fakty wskazują, że nie ma pan powodów do zadowolenia i satysfakcji.
OSOWA GÓRA NIE BĘDIE NA PANA GŁOSOWAŁA!

John

Widać obudzili się asystenci śpiących Posłów z PiS. Płacą od komentarza?

seba-76

Te same pytania co 6,12,18 miesięcy temu i te same odpowiedzi. Po co robić takie wywiady? To już wolę "zamawiane" laurki z Zaleskim i Całbeckim w Nowościach. Przynajmniej się człowiek rozbawi ;:

oszukana

Ależ pycha przemawia przez tego pana, bój się pan wyborców, wiedzą coraz więcej o pana "miłości" do ludzi i miasta

LOGO.

Bruski klamie az się kurzy. Na kazdym kroku POdkresla, ze jest dzialaczem PO. Ostatni przyklad z dnia wczorajszego. Byl obecny na sPOtkaniu z Michnikiem zorganizowanym przez kod.
Bruski jest tak oddany swojej partii,że nie widzi ile szkody przez ten fakt czyni Bydgoszczy a tym samym mieszkancom. On nie POtrafi rozdzielic funkcji prezydenta od służenia Schetynie. Żeby ta PO byla partią z której mógłby byc dumny to jeszcze by to jego całkowite oddanie było usprawiedliwione. Wiemy , ze PO to dno i wodorosty i w tym kierunku Bruski pcha Bydgoszcz. W Warszawie z takim fanatykiem uwielbiającym PO nikt nie chce rozmawiać. Tak długo jak Bruski będzie na stołku prezydenta Bydgoszcz będzie na marginesie w zakresie funduszy pochodzacych z budżetu państwa. Prezydent musi byc na tyle inteligentny, ze POtrafi się dogadac z kazdym rządem niezaleznie od opcji.
Inni to POtrafią. Bruski nie. Dlatego dla dobrej przyszłosci Bydgoszczy należy dokonac właściwego wyboru w najbliższyvh tegorocznych wyborach. I jeszcze jedna sprawa. Panie prezydenciecBydgoszcz nie ma gospodarza. Chodniki zaśnieżone. Chodzeniecsprawia wielkiectrudności? Ta sytuacja trwa od pierwszego opadu śniegu. Niech Pan zobaczy jak wygladaja ulice np. na Bartodziejach. Sodoma i Gomora.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.