Połowa mieszkańców województwa łódzkiego zarabia przynajmniej 3,9 tys. zł brutto. Ile zarabiają pozostali?

Czytaj dalej
Fot. Lukasz Zarzycki
Alicja Zboińska

Połowa mieszkańców województwa łódzkiego zarabia przynajmniej 3,9 tys. zł brutto. Ile zarabiają pozostali?

Alicja Zboińska

Połowa mieszkańców województwa łódzkiego zarabia nie mniej niż 3,9 tys. zł brutto. O takiej pensji może z kolei pomarzyć jedna czwarta pracujących z naszego regionu, którzy muszą się zadowolić pensją w maksymalnej wysokości 2,9 tys. zł brutto. Kolejne 25 proc. pracujących zarabia natomiast przynajmniej 5,6 tys. zł brutto. Tak wynika z badania portalu wynagrodzenia.pl, który zanalizował zarobki w województwie łódzkim w 2017 roku.

W raporcie uwzględniono także zarobki w kilku większych miastach regionu. Najwięcej zarabiają łodzianie, przeciętna pensja to 4.210 zł brutto. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znaleźli się mieszkańcy Wielunia z przeciętnym wynagrodzeniem w wysokości 3.780 zł brutto, a podium zamykają sieradzanie, którzy średnio inkasują co miesiąc 3.530 zł brutto.

Kolejne miejsca dzielą niewielkie różnice. W Tomaszowie Mazowieckim bowiem zarabia się przeciętnie 3.507 zł brutto, o zaledwie 7 złotych więcej niż w Kutnie i Piotrkowie Trybunalskim. Ostatnią uwzględnioną miejscowością w badaniu jest Radomsko, gdzie średnia pensja wyniosła 3.493 zł brutto, czyli również o 7 złotych brutto mniej niż Kutnie i Piotrkowie.

Przeczytaj raport o zarobkach w województwie łódzkim. W których miastach województwa zarobki są nawyższe? Jakie grupy zawodowe są w najgorszej sytuacji?

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.