Polskie miasta łączą siły. Rusza akcja #MiastowMiasto. Także w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Marta Mikołajska

Polskie miasta łączą siły. Rusza akcja #MiastowMiasto. Także w Bydgoszczy

Marta Mikołajska

Choć z uwagi na pandemię koronawirusa wiele osób rezygnuje z wakacji za granicą, nie oznacza to, że nasz odpoczynek musi być mniej atrakcyjny. Także w Polsce niezwykłych miejsc nie brakuje. Wspólna kampania jedenastu miast, w tym Bydgoszczy, prowadzona w mediach społecznościowych, pokazuje, jak cenne walory skrywa nasz kraj. Rusza akcja #MiastowMiasto.

Zobacz wideo: Sezon żeglugowy w Bydgoszczy otwarty!

W sobotę, 22 maja, ruszyła kampania #MastowMiasto, w ramach której jedenaście miast należących do Unii Metropolii Polskich zachęca do odwiedzania swoich najpiękniejszych zakątków. Jednym z tych miast jest Bydgoszcz.

Najciekawsze atrakcje z całej Polski

- Duża część Polaków decyduje się na spędzenie lata w kraju. Od kilkunastu dni hotele, restauracje i atrakcje turystyczne w całej Polsce przystosowują się do nowych regulacji i wracają do działalności. Polskie miasta biorące udział w kampanii są już gotowe na bezpieczne przyjęcie powracających turystów - podkreśla Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy.

Jak wyjaśnia, założeniem działań kampanijnych jest podtrzymanie zainteresowania podróżami krajowymi wśród odbiorców facebookowych profili miast. W ramach akcji prowadzonej w social mediach promowane będą najciekawsze atrakcje i obiekty turystyczne w różnych zakątkach naszego kraju, takie jak: muzea, instytucje kultury, obiekty noclegowe, parki rozrywki, centra handlowe, galerie sztuki czy wydarzenia.

- Miniony rok był bardzo trudny dla wieku branż, w tym turystycznej. Mam nadzieję, że podjęta przez miasta inicjatywa będzie atrakcyjną formą wzajemnej promocji i pomoże pobudzić krajową turystykę. Zachęcam do skorzystania z oferty bydgoskich hotelarzy, restauratorów, instytucji kultury czy obiektów sportowych. Zapraszam serdecznie do Bydgoszczy - miasta, które rozwija się nad rzeką, zachwyca Wyspą Młyńską i mnóstwem terenów zielonych. Każdemu z nas przyda się chwila oddechu po tym trudnym, wyczerpującym roku  – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

#MiastowMiasto - co sobotę na Facebooku

W akcji #MiastowMiasto uczestniczy jedenaście polskich miast, w tym:

Pierwszy post zapowiadający akcję na Facebooku pojawił się ostatnią sobotę. Co tydzień w sobotę na profilach poszczególnych miast (w Bydgoszczy: "bydgoszcz.pl)" będą pojawiały się wpisy dotyczące poszczególnych miast wraz z zachęcającymi zdjęciami i opisami.

[polecane]21601309,21643211[/polecane]

Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.