Polsko-amerykańskie wojsko znów nad Wisłą w Chełmnie [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane Czytelnik
Monika Smól

Polsko-amerykańskie wojsko znów nad Wisłą w Chełmnie [zdjęcia, wideo]

Monika Smól

Żołnierze z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina brali udział w międzynarodowych polsko-amerykańskich ćwiczeniach Saber Strike-18 na Wiśle w Chełmnie.

Nad Wisłą w Chełmnie zebrało się wielu obserwatorów, choć o ćwiczeniach nie było tak głośno, jak dwa lata temu o „Anakondzie”. Tym razem działaniom wojsk polsko-amerykańskich towarzyszyła cisza i tajemnica. Choć w dniu ćwiczeń wojsko nikomu dostępu do obserwowania akcji nie broniło.

Celem było pokazanie możliwości wojska amerykańskiego do przemieszczania się z miejsc stałej dyslokacji w rejony operacji, które mogą być potencjalnie zagrożone. Wojsko pojawiło się na dwóch brzegach Wisły, celem zabezpieczenia przeprawy.

Więcej o międzynarodowych polsko-amerykańskich ćwiczeniach przeczytasz w pełnej wersji artykułu.

Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.