Pomógł jej w pracy papież Jan Paweł II [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Grażyna Starzak

Pomógł jej w pracy papież Jan Paweł II [ZDJĘCIA]

Grażyna Starzak

Kościół. Monika Rybczyńska, laureatka konkursu na logo Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wpadła na pomysł zwycięskiego projektu po modlitwie przy grobie św. Jana Pawła II.

Wczoraj w krakowskiej kurii zaprezentowano oficjalne logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Autorka, Monika Rybczyńska tłumaczyła, że jej zamiarem było połączenie w logotypie trzech elementów: miejsca, gdzie odbędą się ŚDM (znak na mapie Polski), głównych bohaterów, czyli Chrystusa (krzyż) i młodzież (żółta kropka) a także hasła spotkania młodych świata związanego z Bożym Miłosierdziem. Symbolizuje je iskra z Łagiewnik.

Monika Rybczyńska, 27-letnia absolwentka studiów dziennikarskich, z zamiłowania i pasji grafik, fotografka, operator filmowy, miała prawo czuć się wczoraj szczęśliwa. Jej praca została wyróżniona spośród ponad 200, które nadesłano na konkurs ogłoszony przez krakowską kurię.

Autor: Joanna Urbaniec

– Ta praca jest właściwie dziełem przypadku. Uczestniczyłam w uroczystościach kanonizacyjnych Jana Pawła II w Rzymie. Po tym wydarzeniu zostałam jeszcze kilka dni, żeby w spokoju się pomodlić – wspomina.

– Wtedy dostałam wiadomość, że wciąż nierozstrzygnięty jest konkurs na logo. Osoba, która mi tę wiadomość przekazała, przypomniała mi, że mój teledysk nakręcony z okazji ŚDM w Rio został uznany za najlepszy. Zanim podjęłam decyzję, poszłam pomodlić się do grobu św. Jana Pawła II. Tam doznałam jakby olśnienia – kończy swoją opowieść Monika.

Wczoraj po raz pierwszy odmówiono także – pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza – oficjalną modlitwę Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Grażyna Starzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.