Anna Chreptowicz

Pomóż policji wyznaczyć groźne miejsca

Po konsultachach, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów ankiety z prośbą o wskazanie miejsc zagrożeń. Fot. Archiwum KMP w Zielonej Górze Po konsultachach, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów ankiety z prośbą o wskazanie miejsc zagrożeń.
Anna Chreptowicz

Na ostatniej sesji rady gminy Bojadła odbyły się konsultacje na temat „Mapy zagrożeń”.

Do czego mapa ma służyć? Ma wskazywać mieszkańcom miejsca potencjalnie niebezpieczne, a także informować o instytucjach, które są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

- Obecni na sesji policjanci przedstawili nam mapę z zaznaczonymi miejscami zagrożeń w powiecie zielonogórskim. Były również potencjalnie niebezpieczne miejsca w naszej gminie - opowiada Aleksandra Szubert, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury, obecna na poniedziałkowych konsultacjach. Okazuje się, że najbardziej niebezpieczne miejsca w Bojadłach, to okolice szkoły i sklepu. - Moim zdaniem Bojadła są bezpieczne, na co dzień nie dostrzegam tu zagrożeń. Ale uważam, że mapa jest dobrym pomysłem. Wiadomo, zawsze lepiej dmuchać na zimne - mówi pani Aleksandra.

Oprócz miejsc potencjalnych zagrożeń, policjanci przedstawili również dane z zeszłego roku, które zawierały ilość wypadków i wykroczeń, do których doszło w poszczególnych gminach powiatu zielonogórskiego.

W środę, 24 lutego, podobne konsultacje odbędą się również w Kargowej, a dokładniej - w Mediatece Światowid przy ul. Słodowej 2.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.