Pomóżmy, by i w tym roku pojechał pociąg do Jastarni z podopiecznymi Stowarzyszenia Droga. Będą to wyjątkowe wakacje

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Maleta

Pomóżmy, by i w tym roku pojechał pociąg do Jastarni z podopiecznymi Stowarzyszenia Droga. Będą to wyjątkowe wakacje

Tomasz Maleta

Pociąg Stowarzyszenia Drogi znowu wyrusza na wakacje. Jak co roku chce dojechać do Jastarni. Pomóżmy, by i w tym roku dotarł z podopiecznymi stowarzyszenia nad morze. By ich odpoczynek był bezpieczny w tym szczególnym czasie.

- Tegoroczna akcja będzie różniła się od poprzedniej tym, że będziemy się starali zabrać tyle rodzin i kadry, by zapewnić odpowiednie warunki sanitarne – mówi Krzysztof Paliński, wiceprezes Stowarzyszenia Droga.

Dlatego, w odróżnieniu od poprzednich edycji, na razie jeszcze nie wiadomo, ile osób wyjedzie. To zależy od tego, jakie będą wymogi związane ze stanem epidemiologicznym.

- Ostateczną decyzję o wyjeździe podejmiemy wtedy, gdy będziemy wiedzieli, że nie zmienią się warunki sanitarne. Jeśli będą takie jak obecnie, to na pewno będziemy organizować wyjazd. Z taką samą ideą, ale ze zwiększonymi środkami ostrożności – zapewnia Krzysztof Paliński.

Czytaj też: Pociąg do Jastarni. Rusza coroczna akcja Porannego i Stowarzyszenia Droga

Ta idea zawiera się w haśle „Odbudować Rodzinę”. Bo wyjazd do Jastarni to wyprawa dla rodzin, które gdzieś tam się pogubiły w życiu, straciły ze sobą dobry kontakt. W Jastarni będą uczyć się, jak znów być ze sobą. Bo to czas tylko dla nich. Co ważne, to nie będzie tylko zabawa i wypoczynek, ale i nauka. Nauka tego, jak żyć. Jak rozmawiać, jak reagować w stresowych sytuacjach, a nawet jak spędzać czas z dzieckiem. W każdym momencie będzie można zwrócić się o pomoc do specjalisty.

- Zmienimy metody pracy terapeutycznej, tak by bezpośrednio pracować przede wszystkim z rodzinami – mówi Krzysztof Paliński. - Tak, by kontakty dorosłych i dzieci z innymi rodzinami były bezpieczne. Będziemy starać się chronić każdą z rodzin. Ośrodek będzie przygotowany na to, by zapewnić warunki sanitarne i sposób prowadzenia zajęć, spotkań i zakwaterowania.

Czytaj też: Pociąg do Jastarni. Marzą, by latem pobawić się na falach

Tradycyjnie już wyjazd do Jastarni jest zaplanowany pod koniec wakacji. W tym roku będzie to tydzień od 22 do 29 sierpnia. Każdy, kto chce rodzinom pomóc w zorganizowaniu rodzinnych wakacji - może to zrobić za naszym pośrednictwem. Warto, bo wiele rodzin nigdy nie było na żadnych wakacjach. A o widoku morza mogą tylko pomarzyć.

Tym wszystkim, którzy za naszym pośrednictwem pomogą Stowarzyszeniu Droga w organizowaniu rodzinnego wyjazdu nad morze, podziękujemy w tradycyjny już sposób. Na stronach papierowego wydania Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej publikujemy wagoniki. Każdy z logo firmy lub nazwiskiem osoby, która pomogła. Teraz tych wagoników jest już 41. Czy będzie jeszcze więcej?

Tomasz Maleta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.