Pomóżmy, by i w tym roku pojechał pociąg do Jastarni z podopiecznymi Stowarzyszenia Droga. Będą to wyjątkowe wakacje

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Maleta

Pomóżmy, by i w tym roku pojechał pociąg do Jastarni z podopiecznymi Stowarzyszenia Droga. Będą to wyjątkowe wakacje

Tomasz Maleta

Pociąg Stowarzyszenia Drogi znowu wyrusza na wakacje. Jak co roku chce dojechać do Jastarni. Pomóżmy, by i w tym roku dotarł z podopiecznymi stowarzyszenia nad morze. By ich odpoczynek był bezpieczny w tym szczególnym czasie.

- Tegoroczna akcja będzie różniła się od poprzedniej tym, że będziemy się starali zabrać tyle rodzin i kadry, by zapewnić odpowiednie warunki sanitarne – mówi Krzysztof Paliński, wiceprezes Stowarzyszenia Droga.

Dlatego, w odróżnieniu od poprzednich edycji, na razie jeszcze nie wiadomo, ile osób wyjedzie. To zależy od tego, jakie będą wymogi związane ze stanem epidemiologicznym.

- Ostateczną decyzję o wyjeździe podejmiemy wtedy, gdy będziemy wiedzieli, że nie zmienią się warunki sanitarne. Jeśli będą takie jak obecnie, to na pewno będziemy organizować wyjazd. Z taką samą ideą, ale ze zwiększonymi środkami ostrożności – zapewnia Krzysztof Paliński.

Czytaj też: Pociąg do Jastarni. Rusza coroczna akcja Porannego i Stowarzyszenia Droga

Ta idea zawiera się w haśle „Odbudować Rodzinę”. Bo wyjazd do Jastarni to wyprawa dla rodzin, które gdzieś tam się pogubiły w życiu, straciły ze sobą dobry kontakt. W Jastarni będą uczyć się, jak znów być ze sobą. Bo to czas tylko dla nich. Co ważne, to nie będzie tylko zabawa i wypoczynek, ale i nauka. Nauka tego, jak żyć. Jak rozmawiać, jak reagować w stresowych sytuacjach, a nawet jak spędzać czas z dzieckiem. W każdym momencie będzie można zwrócić się o pomoc do specjalisty.

- Zmienimy metody pracy terapeutycznej, tak by bezpośrednio pracować przede wszystkim z rodzinami – mówi Krzysztof Paliński. - Tak, by kontakty dorosłych i dzieci z innymi rodzinami były bezpieczne. Będziemy starać się chronić każdą z rodzin. Ośrodek będzie przygotowany na to, by zapewnić warunki sanitarne i sposób prowadzenia zajęć, spotkań i zakwaterowania.

Czytaj też: Pociąg do Jastarni. Marzą, by latem pobawić się na falach

Tradycyjnie już wyjazd do Jastarni jest zaplanowany pod koniec wakacji. W tym roku będzie to tydzień od 22 do 29 sierpnia. Każdy, kto chce rodzinom pomóc w zorganizowaniu rodzinnych wakacji - może to zrobić za naszym pośrednictwem. Warto, bo wiele rodzin nigdy nie było na żadnych wakacjach. A o widoku morza mogą tylko pomarzyć.

Tym wszystkim, którzy za naszym pośrednictwem pomogą Stowarzyszeniu Droga w organizowaniu rodzinnego wyjazdu nad morze, podziękujemy w tradycyjny już sposób. Na stronach papierowego wydania Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej publikujemy wagoniki. Każdy z logo firmy lub nazwiskiem osoby, która pomogła. Teraz tych wagoników jest już 41. Czy będzie jeszcze więcej?

Tomasz Maleta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.