Maciej Czerniak

Pomysł na dopalacze. Trzy lata więzienia

Do tej pory za handel dopalaczami groziła kara grzywny. Z kolei posiadacze w ogóle nie musieli się obawiać konsekwencji. Fot. Waldemar Wylęgalski Do tej pory za handel dopalaczami groziła kara grzywny. Z kolei posiadacze w ogóle nie musieli się obawiać konsekwencji.
Maciej Czerniak

Ministerstwo zdrowia chce karania nie tylko za handel, ale też za samo posiadanie dopalaczy. Prawnicy ostrożnie podchodzą do tej idei.

Jeżeli policja przyłapie kogoś z dopalaczem, takiej osobie będzie groziło do trzech lat więzienia. Wobec sprzedawcy oraz producenta sąd będzie mógł orzec nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Tak stanie się, jeśli zostanie przyjęty projekt zmian z ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, który powstał w Ministerstwie Zdrowia.

Jakie jeszcze zmiany w tym zakresie szykuje Ministerstwo Zdrowia? Wiadomo, że szykuje się prawdziwa rewolucja w ustawie o przecidziałaniu narkomanii.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.