Roman Laudański

Ponad 200 ukraińskich dzieci trafiło na leczenie onkologiczne do Polski. Także do Bydgoszczy

Do Polski trafiło ponad 200 ukraińskich dzieci chorych na raka. Zostały podzielone pomiędzy 17 polskich ośrodków hematologii dziecięcej. Praktycznie Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz Do Polski trafiło ponad 200 ukraińskich dzieci chorych na raka. Zostały podzielone pomiędzy 17 polskich ośrodków hematologii dziecięcej. Praktycznie leczone są w każdym regionie Polski. Pięcioro leczonych jest w bydgoskim szpitalu im. Jurasza – podało Radio PiK.
Roman Laudański

Ponad 200 ukraińskich dzieci trafiło na leczenie onkologiczne do Polski. Pięcioro z nich w wieku od 8 do 12 lat znajduje się w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy.

- Są to dzieci onkologiczne lub z podobnymi schorzeniami – mówi prof. Mariusz Wysocki, onkolog, hematolog dziecięcy z Kliniki Pediatrii Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. - Jedno dziecko wymaga przeszczepu szpiku, pozostała czwórka leczenia onkologicznego. Musimy jeszcze przetłumaczyć dokumentację medyczną, która trafiła z dziećmi do Bydgoszczy.

Do Polski trafiło ponad 200 ukraińskich dzieci chorych na raka. Zostały podzielone pomiędzy 17 polskich ośrodków hematologii dziecięcej. Praktycznie leczone są w każdym regionie Polski. Pięcioro leczonych jest w bydgoskim szpitalu im. Jurasza. Czytaj więcej w dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Roman Laudański

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.