Poseł pyta, czy robienie konfetti to obowiązek

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Jarosław Sołomacha

Poseł pyta, czy robienie konfetti to obowiązek

Jarosław Sołomacha

Nie milkną echa afery w sprawie konfetti. Wyjaśnień zażądała Komenda Główna Policji, Straż Graniczna, a nawet politycy opozycji.

Komenda główna poprosiła także białostocką policję o wyjaśnienia na piśmie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, żadne dokumenty jeszcze nie wpłynęły.

Oficjalne tłumaczenie podlaskiej policji zawarte jest w oświadczeniu. „Funkcjonariusze po przyjęciu do służby, a przed skierowaniem ich na przeszkolenie podstawowe, wykonują w jednostkach czynności techniczne, zapoznają się z instrukcjami i przepisami, trybem pracy jednostki i w żaden sposób nie są wykorzystywani do czynnej zewnętrznej służby. W tym konkretnym przypadku do pomocy w zorganizowaniu wspomnianego elementu (konfetti - przyp. red.) oprawy Święta Niepodległości wykorzystano dziewięciu takich funkcjonariuszy, a ich czynność ograniczyła się do pocięcia trzech ryz papieru biurowego.”

Afera z konfetti zainteresowała także polityków opozycji. Krzysztof Truskolaski z Nowoczesnej w poniedziałek złożył interpelację w tej sprawie do ministra spraw wewnętrznych i administracji. Poseł pyta, czy policjanci wykonywali ozdoby użyte 11 listopada w Augustowie, a jeżeli tak, to ilu ich było. Interesuje go także, czy wykonywanie konfetti należy do obowiązków służbowych policjantów oraz koszt, jaki poniosło nasze państwo w związku z użyciem śmigłowca do sypania konfetti.

Jarosław Sołomacha

Z dziennikarstwem mam do czynienia już od kilkunastu lat. Obecnie zajmuję się rozwojem segmentu internet w białostockim oddziale Polska Press Grupy. Pracuję na rzecz portali Poranny.pl, Wspolczesna.pl, Podlaskie.naszemiasto.pl oraz naszych serwisów branżowych. Wcześniej, jeszcze przed internetową rewolucją, byłem dziennikarzem śledczym i kryminalnym. Dlatego również dzisiaj piszę głównie o służbach mundurowych. Najczęściej publikuję w "Kurierze Porannym", "Gazecie Współczesnej" oraz na Bialystok.naszemiasto.pl.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

20,00 40,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.