Postacie i wydarzenia z przeszłości budzą emocje. Aleksander Węgierko nadal będzie patronem Teatru Dramatycznego w Białymstoku

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Julita Januszkiewicz

Postacie i wydarzenia z przeszłości budzą emocje. Aleksander Węgierko nadal będzie patronem Teatru Dramatycznego w Białymstoku

Julita Januszkiewicz

Aleksander Węgierko wyszedł obronną ręką. Nadal będzie patronem Teatru Dramatycznego w Białymstoku. O ofiarach komunizmu ma za to przypominać tablica na kamienicy przy ul. Ogrodowej 2. Kolejny napis może też pojawić się przed zdekomunizowanym w 2011 roku przez mieszkańców pomniku Bohaterów Ziemi Białostockiej.

Wydaje się, że zakończył się spór o patrona Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Aleksander Węgierko został oczyszczony z zarzutów propagowania komunizmu. Murem za patronem teatru stanął Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Wzięto pod uwagę opinię prof. Wojciecha Śleszyńskiego, historyka z Uniwersytetu w Białymstoku.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.